باز شدن پای هنرهای دستی به جام جهانی ۲۰۱۸

دانلود پایان نامه

پای هنرهای دستی به جام جهانی ۲۰۱۸ به وسیله هدیه دادن صنایع دستی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به رئیسان و معاونان فیفا باز می شه.

پویا محمودیان مدیرکل صادرات صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  گفت:

طبق دعوتی که معاونت صنایع دستی از اعضای کارگروه فرهنگی فدراسیون فوتبال داشت، نمایشگاهی از بعضی رشته های فاخر صنایع دستی در ساختمون شماره یه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تشکیل شد تا با بازدید از اون بشه از صنایع دستی به عنوان هدایایی که قراره در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به رئیسان و معاونان فیفا پیشکش شه، به کار گیری کرد.

:

نمایشگاهی در هشتی معاونت صنایع دستی برپا کردیم تا اعضای کارگروه فرهنگی فدراسیون فوتبال درباره اینکه کدوم رشته صنایع دستی رو می تونن هدیه بدن، انتخاب کنن. هم اینکه بعد از بازدید، نشستی با اعضا برگزار شد تا در این مورد به تعامل برسیم.

اون به حضور مدیر کل دیپلماسی وزارت خارجه، مشاور بین الملل رئیس فدراسیون فوتبال و خیلی از مسئولان فوتبال کشورمون در این نشست اشاره کرده و عنوان کرد:

در جلسه بعدی که قراره در آخرای اسفند ۹۶ در فدراسیون فوتبال برگزار شه، تصمیم پایانی واسه این موضوع گرفته می شه. در این مورد گزینه های بسیاری به عنوان هدیه مثل آثار استاد فرشچیان و کتاب مطرح شد که در آخر تونستید دوستان رو تشویق کنیم که صنایع دستی کشورمون رو واسه پیشکش به مسئولان کشورای دیگه انتخاب کنن.

محمودیان عنوان کرد:

قراره همزمان با مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، نمایشگاه صنایع دستی در مسکو تشکیل بشه. این اتفاق واسه معاونت صنایع دستی بسیار ارزشمنده چون پیش بینی شده در زمان برگزاری این اتفاق ۲۰ هزار ایرونی ساکن کشورای جور واجور از مسکو بازدید داشته باشن.

ایشون اضافه کرد:

جام جهانی فرصت خوبیه تا از اون واسه معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورمون به کار گیری کنیم. ما هم تلاش کردیم از تموم فرصت های پیش رو واسه معرفی و شناخت این هنرصنعت در دنیا به کار گیری کنیم تا بازار خوبی واسه این کالای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بسازیم.

قبل از شروع مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ میناکاری، صنایع دستی ایران به اینفانتینو رئیس فیفا، فاطما سامورا دبیر کل فیفا و ویتالی موتکو رئیس فدراسیون فوتبال روسیه به وسیله محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال هدیه داده شده بود.