باز شدن پای صنعت هتلداری واسه اولین بار به بازار سرمایه

دانلود پایان نامه

به گفته معاون پذیرش و ناشران فرابورس، در حالی چار سال پیش فرابورس پای صنعت گردشگری رو با بازگشایی نماد سرمایه گذاری میراث فرهنگی به بازار سرمایه باز کرد که حالا یه شرکت هتل بین المللی کشور در فرابورس پذیرش شده تا اینطوری زنجیره تامین مالی این صنعت از راه بازار سرمایه تکمیل تر شه.

«سیدمهدی علم الهدی» معاون پذیرش و ناشران فرابورس، گفت که پس از روی کار اومدن دولت یازدهم به دلیل پتانسیل های بی شمار موجود در صنعت گردشگری و نقش انکارناپذیر اون در اشتغال زایی، توجه خاص ای به رشد و پیشرفت این صنعت شده. در واقع یکی از راه های کاهش اتکای بودجه به نفت هم هم جهت با سیاست های اقتصاد مقاومتی با رشد هر چی بیشتر این صنعت خوب امکان پذیره.

که به خاطر این با در نظر گرفتن اینکه یکی از مهمترین رسالت های فرابورس ایران تامین مالی بنگاه های اقتصادی فعال در خیلی از صنایع کشور مثل صنعت گردشگری واسه رسیدن به رشد و پیشرفت پایدار اقتصادیه، با پذیرش اینجور شرکت هایی مثل هتل ها، تلاش می کنیم تامین مالی این صنعت رو از راه بازار سرمایه آسون کردن کنیم.

: هم اینکه تلاش داریم دایره تامین مالی خود رو به دیگر شرکتا و صنایع موجود در کشور گسترش بدیم.

این مقام مسئول در فرابوس اضافه کرد که با در نظر گرفتن محدود بودن پول و پله و سرمایه دولت، بانک ها و سرمایه بخش خصوصی واسه تامین نقدینگی بنگاه های اقتصادی، بازار سرمایه محل مناسبی واسه تامین مالی به حساب می رود که با ورود شرکت ها به این بازار، این مهم خوب قابل دستیابیه.

پول-نام-تصویر

معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران در ادامه به درج دو شرکت در بازار دوم اشاره کرد و در این مورد توضیح داد که تازگیا دو شرکت ریل پرداز سیر و شرکت تولید نیروی برق صبا به ترتیب در گروه های «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» پس از کسب همه شرایط پذیرش، ۱۹ و ۲۲ اسفندماه در بازار دوم درج شدن.

به گفته ایشون، اینطوری شصت و هفتمین و شصت و هشتمین شرکت در بازار دوم درج شدن که امیدنامه اونا در بخش اوراق بهادار قبول شده و در سایت فرابورس ایران هم میشه دید و صورت های مالی و بقیه اطلاعات این شرکت ها در سامانه کدال در دسترس قرار داره.

علم الهدی هم اینکه به ارائه آماری درباره درج شرکتا در فرابورس ایران در سال جاری پرداخت و گفت:

از اول امسال تا الان، ۲۵ شرکت رو در فرابورس درج کردیم که از بین اونا ۶ شرکت در بازار اول و ۱۹ شرکت در بازار دوم بوده ان.

 از طرف دیگه علم الهدی آماری درباره پذیرش سال جاری شرکتا در فرابورس ایران نشون داد و گفت که از اول امسال تا الان، بیشتر از ۲۴ شرکت در صنایع جور واجور رو در فرابورس پذیرش کردیم که از بین اونا شرکت داروسازی سبحان انکولوژی پس از درج نماد اون در بازار دوم، هفته گذشته عرضه ابتدایی شد. هم اینکه برنامه داریم شرکت های دیگری که امسال پذیرش و بعد از گرفتن شرایط لازم، نماد اونا در بازارهای اول یا دوم درج شده ان، بنا به شرایط بازار واسه اولین بار عرضه کنیم.

ایشون، اولین شرکت پذیرش شده در فرابورس ایران رو در سال جاری رو شرکت پاکدیس در فروردین ماه اعلام کرد و گفت:

دو شرکت آسیا سیر ارس و هتل بین المللی کوثر اصفهان هم، آخرین شرکتای پذیرش شده در فرابورس ایران در سال ۹۴ هستن.

به گفته ایشون، از ۲۴ شرکتی که امسال پذیرش شدن، چار شرکت در بازار اول و ۲۰ شرکت در بازار دوم هستن، هم اینکه شرکت های بسیاری هم در صف پذیرش در فرابورس ایران قرار دارن که با تکمیل اطلاعات و مدارک اونا، اقدامات لازم واسه پذیرش اونا در آینده صورت می گیره.