باز شدن دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا تو تهران

دانلود پایان نامه

چند روز مونده به ورود هیئت بلندپایه اتحادیه اروپا به تهران، یه مقام ارشد مربوط به اتحادیه می گوید درزمان این سفر مسائل جور واجور مثل گشایش دفتر نمایندگی دائم تو تهران، بررسی می شه.

پس از تور اروپایی رئیس جمهور اسلامی ایران، حالا نوبت اروپایی ها شده که واسه گفت وگوهای سیاسی و بررسی راهکارهای ارتقای روابط تجاری به تهران بیان. حضوری که بناست در اون مسائل مهم دیپلماتیک هم به بحث گذاشته شه.

یه مقام ارشد اتحادیه اروپا که نمی خواسته اسمش معلوم شه، در مورد سفر شنبه هفته آینده «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران، بحث گشایش دفتر نمایندگی دائم اتحادیه در ایران، مورد بررسی قرار می گیره.

این مقام مسئول هم اینکه گفته که محور اصلی این سفر «تعامل دوباره و کم کم» اروپا و ایران در زمان پسابرجام هستش.

برخلاف اعلام خبر سفر موگرینی به تهران، اتحادیه اروپا چند شب پیش به یهو خبر از تمدید تحریم های حقوق بشری بیشتر از ۸۰ مقام ایرونی داد. اروپایی ها گفته ان که این سفر چیزی رو در مورد نگرانی ها از کارکرد حقوق بشری ایران کم نمی کنه ولی اعضای هیئت همراه فدریکا موگرینی به دلیل ضیق وقت با فعالان جامعه مدنی در ایران، دیدار ندارن.

مقام ارشد اتحادیه اروپا به محورهای اقتصادی مذاکرات موگرینی و مقامات ایران هم اشاره کرده و گفته که در نشست های دوجانبه، چگونگی تشویق بانکای اتحادیه به تعامل با ایران، مطرح می شه.