باریک ترین خیابون جهان در پراگ به چراغ راهنمایی مجهز شد

دانلود پایان نامه

باریک ترین خیابون شهر پراگ به اندازه ای تنگ و کم عرضه که چراغ راهنمایی و رانندگی واسه اون نصب شده. واسه دونستن جزئیات بیشتر با سایت ما همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

  •  باریک ترین کوچه های جهان
  • راهنمای سفر به پراگ، جمهوری چک

 محله ی مالا استرانا (Mala strana) یا محله کوچیک، قدیمی ترین و تاریخی ترین محله ی شهر پراگ در جمهوری چکه. در مرکز این محله ی قدیمی خیابانی هست که بسیار تنگ و باریکه. غیر ممکنه که دو نفر بتونن از کنار هم رد شن و به طور همزمان از این خیابون باریک گذر کنن، هرچه قدر هم که تلاش کنن همچین چیزی امکان پذیر نیس. فقط یه نفر می تونه از این خیابون عبور کنه. این خیابون باریک وینارنا سرتووکا (Vinarna certovka) اسمشه که عرض اون دقیقا ۵۰ سانتیمتره.

طول این خیابون حدودا ۱۰ متره. خیابون وینارنا سرتووکا بین چند خونه و نزدیک به چارلز بریج (Charles Bridge) هستش. این خیابون چندین پله داره که از خیابون یو لوزیک هو (u luzickeho) شروع می شن و به رستوران سرتووکا در نبش خیابون سرتووکا کانال ختم می شن. مسئولین امور شهری، ابتکار عمل نشون داده ان و واسه راحتی عابرین، دو چراغ راهنمایی در دو انتهای خیابون نصب کرده ان که این چراغ های راهنمایی با علائم خود به عابران نشون می بدن که چه وقت خیابون خالی و قابل عبوره و چه وقت به وسیله عابری دیگه اشغال شده. بیشتر آدمایی که از این خیابون گذر می کنن، توریست ها هستن. توریست های این منطقه، دوست دارن که از این خیابون باریک عبور کنن، اونا دکمه ی عبور رو فشار می بدن و بعد وارد این خیابون می شن، چند تا عکس می گیرند و وقتی که در این خیابون قدم می زنند علائم چراغ راهنمایی رو جدی نمی گیرند. پس معمولا با فردی که از طرف مقابل اون ها از انتهای دیگه خیابون وارد شده، تصادف می کنن.

پراگ

صاحب رستوران سرتووکا می گوید:

به یاد می آورم که یه روز، یه توریست آلمانی بسیار چاق در این خیابون تنگ و باریک گیر کرده بود.

صاحب رستوران در ادامه این طور تعریف می کنه که:

این فرد چاق نمی تونست ذره ای حرکت کنه، نه می تونست به طرف جلو بره و نه می تونست راه رفته رو برگرده. کارکنان رستوران تلاش می کردن تا با هل دادن، اون رو از این خیابون تنگ بیرون بیارن اما همه ی این تلاش ها بی نتیجه بود تا اینکه در آخر مجبور شدیم که از کف صابون واسه نجات این توریست بخت برگشته به کار گیری کنیم تا راحت تر لیز بخوره و از این خیابون بیرون بیاد. بعد از نجات پیدا کردن از این خیابون تنگ، این توریست آلمانی به اندازه ای احساس خجالت و دستپاچگی می کرد که مجبور شد ناهارش رو تو یه رستوران دیگه به جز این رستوران صرف کنه.