سایت مرجع دانلود پایان نامه -پشتیبانی 09199970560

پروژه با موضوع کنترل موتورهای DC

ارسال شده در سایت پایان نامه

فصل اول

1)کاربرد ماشینهای DC

کاربرد ماشینهای DC شامل بررسی مشخصه کاری آنها همراه با ارزیابی اقتصادی و فنی در مقایسه با دیگر وسایل تبدیل انرژی می باشد. از مزایای برجسته ماشینهای DC آنست که آنها دارای مشخصه های کاری هستند که به سادگی قابل کنترل می باشند. عیب اصلی آنها سرمایه گذاری اولیه زیاد آنهاست. با وجود این هنوز ماشینهای DC به علت ویژگیهای جذابی که دارند در کاربردهای صنعتی در رقابت با سایر محرکه ها در موقعیت مستحکمی قرار دارند. در این قسمت کاربرد ماشینهای DC به اختصار شرح داده می شوند.

کاربردهای موتور

موتورهایDC دارای مشخصه گشتاور- سرعت خیلی خوب و دارای حوزه وسیع کنترل سرعت می باشند. علیرغم تلاشهایی که برای حصول کنترل سرعت در حوزه وسیع با موتورهای AC انجام شده ولکن هنوز فراگیری کاربرد و قابلیت انعطاف موتورهای DC نمی تواند با موتورهای AC رقابت کند. بدین منظور نیازمندی به موتورهای DC حتی در آینده کاهش نمی یابد. بررسی اجمالی از کاربرد موتور DC در زیر آمده است.

1-1) موتورهای شنت

1) به ازای جریان میدان تحریک معین در موتور شنت،کاهش سرعت از بی باری تا بار کامل همواره کمتر از 6 تا 8% است. از این رو موتور شنت را موتور سرعت ثابت می نامند. بنابراین برای محرک های با سرعت ثابت در صنعت از موتورهای شنت DC می توان استفاده کرد. اما این موتورها نمی توانند با موتورهای القایی قفس سنجابی سرعت ثابت رقابت کنند زیرا موتور قفسی ارزانتر و قویتر بوده و نیاز به نگهداری و تعمیرات کمتری دارد.

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی مقایسه ای تجلی مفهوم پالایش در اساطیر ایرانی، سامی، یونانی، هندی
پایان نامه درباره میزان اضطراب و اعتماد به نفس دانش آموزان دختر
پایان نامه بررسی نقش سیاسی و اجتماعی و فرهنگی زنان در دوران بنی امیه
پایان نامه مقایسه تصور بدنی در مردان و زنان عادی
پایان نامه رشد قابلیت سیالی پاسخ ها و ایده های کودکان با بازی های آموزشی