سایت مرجع دانلود پایان نامه -پشتیبانی 09361998026

پایان نامه یک مدل سیستمی دینامیکی برای برنامه ریزی شهری

ارسال شده در سایت پایان نامه

یک مدل سیستمی دینامیکی برای برنامه ریزی شهری

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

 

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

چکیده :
با بزرگ شدن و پیچیده شدن جوامع شهری در قرن حاضر، لزوم برنامه ریزی برای تحولات آتی آنها احساس گردید. برنامه ریزیهای اولیه بیشتر بر پایه درک شهودی از تحولات این جوامع و محاسبات سرانگشتی برنامه ریزان استوار بود. با پیدایش کامپیوتر و نیز استفاده از رویکرد سیستمی تحول عمیقی در برنامه ریزی شهری به وجود امد. از دیدگاه نگرش سیستمی، شهر یک سیستم باز محسوب می شود که با محیط اطراف خود دارای تعامل است و خود دارای زیر سیستم های مختلفی همچون اشتغال، مسکن، جمعیت، حمل ونقل، آموزش  و … است که دارای کنش متقابل بر روی یکدیگرند. یکی از دستاوردهای نظریه عمومی سیستم ها، ابداع روش شبیه سازی  مدل سازی به منظور مطالعه و مداخله در سیستم هاست.
با توج به پیچیده بودن سیستم های شهری که در آن تمام انواع حرکات و ارتباطاات (مکانیکی، زیستی و اجتماعی) در هم آمیخته است، مدل سازی کامل برای کل سیستم های شهری در عمل چندان موفق نبوده است. مدل سازی در بخشی از موضوعات و زیر سیستم های  شهری که بیشتر با مقادیر و روابط کمی سر و کار دارند از کارآیی بیشتری برخوردار است. از این نظر عرصه های مهم مدل سازی و پیش بینی در برنامه ریزی شهری عبارتند از جمعیت ، مسمن ، اشتغال ، مراکز خرید، حمل و نقل، تفریح و مانند آن.
در کشور ما تاکنون بر اساس رویکرد سیستمی برنامه ریزی برای شهر های بزرگ صورت نپذیرفته است و جای خالی این مهم همواره احساس گردیده است. مشکلات امروزی شهر های بزرگ کشور همانند تهران ناشی از رشد بی رویه و بدون برنامه شهر های می باشد. در این پایان نامه تلاش بر ساخت مدلی بوده است که درعین سادگی و قابل فهم بودن، روابط مهم سیستم های شهری را نیز در نظر گرفته باشد و از ساده سازی های غیر لازم و مخرب در ان اجتناب شده باشد. این مدل سازی با استفاده از نرم افزار ithink که ویژه مدل سازی سیستم های دینامیکی است انجام پذیرفته است. طبق این مدل، یک سیستم شهری از ریر سیست مهای جمعیت ، مسکن ، حمل و نقل ، انتخاب محل سکونت ، اموزش و اشتغال تشکیل گردیده است.  در فصول مختلف پایان نامه به توضیح جزئیات این زیر یستم ها و روابط بین آن ها پرداخته می شود.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

براي دانلود متن كامل پايان نامه اينجا كليك كنيد  

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه تاثیر اعتماد و خودآگاهی کارکنان بر تمایل به اشتراک دانش با توجه به نقش میانجیگری امنیت ر...
پایان نامه بررسی چگونگی تأثیرگذاری رسانه ‏ای شدن جرم بر قرارهای تأمین و آرای قضائی
پایان نامه مسئولیت مدنی دارنده و راننده وسایل نقلیه موتوری زمینی
پایان نامه میزان تأثیر آموزش به روش سخنرانی بر یادگیری مهارت خودآگاهی دانش آموزان
پایان نامه مدیریت:میزان واکنش بازار به تغییر سود تقسیمی با گذشت زمان کم