سایت مرجع دانلود پایان نامه -پشتیبانی 09124404335

پایان نامه کاهش رفتارهای پرخطرجنسی مردان معتاد با روش ماتریکس

ارسال شده در سایت پایان نامه

 مصرف سیگار

با اینکه در همه جوامع سعی می شود میزان مصرف سیگار را پائین بیاورند، به نظر می رسد که برای رسیدن به این هدف مشکلات زیادی وجود دارد. تحقیق درباره نوجوانان ۱۹-۱۱ ساله نشان می دهد که ۱۶% آنها رسماً سیگاری هستند و ترک این عادت نیز به نظر دشوار می رسد تحقیقی که در سال ۱۹۹۵ انجام شده است، نشان می دهد که ۲۵% از نوجوانان ایالات کبک کانادا سیگار می کشند که ۱۵ %  آنها بین سنین ۱۴-۱۲ سال و ۳۸ % از آنها بین سنین۱۸-۱۵ سال قرار دارند(صرامی، قربانی و مینویی،۱۳۹۲).

 

 

سوء مصرف مواد

سوء مصرف مواد گروه دیگری از رفتارهایی است که صدمات طولانی مدت و فوری را در بر می گیرد. نوشیدن الکل و سوء مصرف مواد با تصادفات رانندگی، خشونت، درگیری فیزیکی، روابط و تعاملات اجتماعی مشکل ساز و بیماریهای مختلف در ارتباط هستند. بیش از ۴۳% نوجوانان ایالات متحده گزارش کرده اند که الکل می نوشند و ۲۶%  از آنها پذیرفته اند که زیاد می نوشند. تقریبا ۲۳%  از نوجوانان سیگار می شکند و از این میان ۴/۹% سیگاری هستند(  ۲۰ تا۳۰ روز در ماه سیگار می کشند). مانند رفتارهای خود آسیب رسان، شیوع مصرف الکل و سیگار در طی چهار سال گذشته کاهش یافته اما با وجود این خطرات جدی برای سلامتی نوجوانان در پی دارد. مصرف داروهای غیر قانونی به دلیل تأثیرات جسمانی منفی که روی مصرف کنندگان دارد هم از نظر سلامت فردی و هم سلامت اجتماعی نگران کننده است. تأثیرات استفاده از داروهای غیر مجاز به صدمات مغزی و لطمه به اندامهای بدنی محدود نمی شود بلکه با رفتارهای پر خطر جنسی و خشونت و رانندگی بی مهابا ارتباط نزدیک پیدا می کند. برآوردهای اخیر در ایالات متحده نشان می دهد که ۲۶ % از نوجوانان حشیش مصرف می کنند و حدود ۱۰ % قبل از ۱۳ سالگی ازآن استفاده کرده اند. در سالهای اخیرمصرف متامفتامین ها منجر به نگرانی جدی در ایالات متحده آمریکا شده است. قیمت پایین دارو و دسترس پذیری آسان نوجوانان به این مواد سهم قابل توجهی در شیوع سریع آن داشته است. اثرات بلند مدت، کوتاه مدت و حاد متامفتامین ها، آنها را جزء ده نگرانی اول بسیاری از متخصصین و سیاست گزاران ساخته است. امروزه تقریبا ۳% از نوجوانان پایه هشتم و پیش از ۴% از نوجوانان پایه های دهم و دوازدهم اقدام به استفاده ازمتامفتامین ها را گزارش کرده اند(گازمن[۱]، ۲۰۰۷) .

۱ _  Gusman

 متن کامل پایان نامه

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه تاثیر یک دوره مکمل دهی ال-آرژنین بر پاسخ های VEGF و اندوستاتین و حداکثر اکسیژن مصرفی کشت...
پایان نامه ارائه ی آثار و محاسن استفاده از سند رسمی برای بستانکاران
پایان نامه راهکارهای توسعه‌ی اکوتوریسم در شهرستان رامیان استان گلستان
پایان نامه روانشناسی: رابطه خود تنظیمی و سبک های یادگیری
پایان نامه ارشد عوامل موثر بر آموزش ضمن خدمت مجازي