سایت مرجع دانلود پایان نامه -پشتیبانی 09199970560

پایان نامه پایان نامه جزا – تحلیل جرم شناختی سرقت در فضای سایبری

ارسال شده در سایت پایان نامه

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد علوم تحقیقات مازندران

گروه علوم انسانی

 

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشددر رشته حقوق جزا و جرم شناسی (M.A)

عنوان:

 تحلیل جرم شناختی سرقت در فضای سایبری  

استاد راهنما:

دکتر سید ابراهیم قدسی

استاد مشاور:

دکتر رضا علی محسنی

 

تابستان 1392

چکیده

اگر چه نمی­توان هیچ جامعه­ای را بدون جرم تصورنمود. در مقابل، انسان نیز هیچ گاه نسبت به وقوعجرم بی تفاوت نبوده و در راستای مبارزه با آن در تلاشاست. سرقت رایانه ای به عنوان یک پدیده خطرناک درعصر الکترونیک و ارتباطات، نسبت به سرقت­هایکلاسیک از قابلیت­های بسیار زیاد همچون دقت بالا، سرعت زیاد، ذخیره سازی حجم زیاد اطلاعات، سهولت ارتکاب، خستگی ناپذیری و سایر محاسن از طرفی و فراملی بودن و محدود به مکان خاص نبودن گسترگی فضای کامپیوتر و کاربران از طرف دیگر، سبب شد که اینگونه جرایم را نتوان در قالب سرقت سنتی قرار داد.

در جهت تبیین جرم شناختی سرقت رایانه­ای که یکیاز جرایم مالی رایانه­ای محسوب می­شود، شخصیتشناسی بزهکاران سایبری و ریشه یابی بزهکاری باروش های پیشگیرانه موثر است. آنچه در عواملسرقت سایبری مورد تاکید است، شناسایی عوامل فردی و اجتماعی تاثیر گذار در این جرم است و در بحثپیشگیری اجتماعی آنچه مد نظر است خنثی سازیانگیزه ارتکاب جرم در مرتکب می­باشد و در پیشگیریوضعی، محیط ارتکاب جرم را مورد توجه قرار می­دهد.در نهایت، پیشگیری کیفری الزامات قانون گذار به جرمانگاری رفتارهای قابل ارتکاب در محیط رایانه­ای وهمچنین اعمال کیفر بر مرتکب و چالش هایی که در اینزمینه وجود دارد را مورد بحث قرار می­دهد.

 

 

واژگان کلیدی

سرقت، رایانه، جرم، عوامل، پیشگیری

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه قتل عمد غیر مستوجب قصاص
پایان نامه مدلسازی استفاده از فن آوری غشا در تصفیه گاز طبیعی
پایان نامه ارتباط میان سرمایه اجتماعی و مولفه‌های اخلاق حرفه‌ای
پایان نامه پیش بینی میزان رضایت تحصیلی و پیشرفت تحصیلی دانشجویان مراکز آموزش مجازی از روی مهارت یادگ...
پایان نامه بررسی و مقایسه سلامت روان دانشجویان سیگاری و غیر سیگاری