سایت مرجع دانلود پایان نامه -پشتیبانی 09361998026

پایان نامه شناسایی تاب آوری فرزندان بر اساس سبکهای دلبستگی مادران

ارسال شده در سایت پایان نامه

۲-۱-۳ ابعاد سلامت روان

مهم ترین ابعاد سلامت روان عبارتند از :

۱) بعد جسمانی : سلامت جسمانی دال بر عمل کردن کامل بدن است که سلامتی زیست شناختی را در نظر می آورد. نشانه های سلامت جسمی در یک فرد عبارتند از: سیمای خوب، پوست تمیز، چشمان درخشان، موهای براق، خواب راحت، فعالیت منظم روده ها و حرکات بدنی هماهنگ و راحت و نرم .

۲) بعد روانی : سلامت روان شناختی تعریفی است که دانشمندان روانشناس و علوم اجتماعی و رفتاری در مورد کارآمدی و عملکرد روان شناختی متناسب انسان ارائه کرده اند. مفهوم سلامت روان شناختی و بیماری روانی در طول زمان تغییرات و دگرگونی های زیادی داشته است.

۳) بعد اجتماعی : بعد اجتماعی سلامتی شامل مهارت های اجتماعی، عملکرد اجتماعی و توانایی شناخت هر شخص به عنوان عضوی از جامعه بزرگتر است. به طور کلی از دید سلامت اجتماعی هر کس عضوی از افراد خانواده و عضویت جامعه بزرگتر به حساب می آید و بر شرایط اقتصادی ، رفاهی شخص در رابطه با شبکه حمایت اجتماعی توجه می شود. ریشه سلامت اجتماعی در محیطی پی ریزی می شود که از بطن روابط انسانی و اقتصادی نقش مثبت سازنده ای دارد (شمشیری نیا، ۱۳۸۸).

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل پایان نامه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 لینک متن کامل پایان نامه

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی دستگاه فعلی درگویش لری سادات رضاتوفیقی
پایان نامه طراحی مدلی جهت پیاده سازی CRM در اداره دیتا شرکت مخابرات
پایان نامه اصل تسلیط در مقابله با تملکلات دولت و شهرداری‌ها
پایان نامه ارشد:تعیین نقاط قوت و ضعف هر شعبه با توجه به پارامترهای فوق الذکر
دانلود پایان نامه ارشد روانشناسی ازدواج هاي اجباري و ناخواسته