سایت مرجع دانلود پایان نامه -پشتیبانی 09361998026

پایان نامه رفتارهای پرخطرجنسی در معتادان و تاثیر وضعیت تأهل

ارسال شده در سایت پایان نامه

 رفتارهای پرخطرکدامند؟

رفتارهای جنسی پرخطر عبارتند از ۱- داشتن شرکای جنسی متعدد ۲- تماس های جنسی نامعمول ۳- متوسل شدن به خشونت درزمان تماس جنسی ۴- مصرف الکل، مواد مخدر و یا روانگردان قبل از برقراری تماس جنسی ۵- تماس جنسی محافظت نشده(عدم استفاده ازکاندوم).

تعارف مربوط به نوع رابطه جنسی

شریک جنسی اولیه

شریک جنسی ثابت که با تواتر مشخص با ارتباط جنسی برقرارمی شود. یکی ازنمونه های بارزآن روابط زناشویی است.

 شریک جنسی ثانویه

شریک جنسی غیرثابت  و متغیرکه با او ارتباط جنسی برقرار می شود این ارتباط جنسی  می تواند یا بدون انگیزه اقتصادی باشد(اسماعیل مطلق، اسلامی، احمدیان، رحیمی، پرنیان و همکاران، ۱۳۹۱).

 تماس جنسی ناسالم

اچ آی وی از طریق مایع منی  و همچنین مایعی قبل از منی خارج می شود و ترشحات دستگاه تناسلی زنان و خون افراد مبتلا به آن منتقل می شود و افرادی که با این ترشحات چه از طریق ارتباط با همجنس و چه   از طریق ارتباط معمول جنسی تماس پیداکنند دچارعفونت اچ ای وی می شوند. وجود بیماری مقاربتی مثل سوزاک، سفلیس  و همچنین زخم های دستگاه تناسلی خطرآلودگی را چند برابرخواهدکرد. بدیهی است اگرچه هیچ یک  از دو طرف رابطه جنسی به عفونت اچ ای وی مبتلا نباشد به این بیمار، مبتلا نخواهد شد. بعضی ازگزارش ها حاکی ازآن است که از طریق روابط جنسی دهانی نیز ممکن است فرد دچارعفونت با اچ ای وی گرددکه احتمالا در اثر زخم و خونریزی از لثه می باشد.گفتنی است که احتمال انتقال اچ ای وی از مردان مبتلا به زنان در طول رابطه جنسی به مراتب بیش از انتقال این عفونت از زنان به مردان می باشد چون مایع منی آلوده ممکن است برای چند روز در واژن زن باقی بماند. سلولهای ناحیه دهانه رحم نیز دارای استعداد زیادی برای سرایت اچ ای وی به بدن هستند.

 متن کامل پایان نامه

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی رابطه مسئولیت اجتماعی با عملکرد مالی و غیر مالی شرکت
پایان نامه ارشد رویکرد آموزشی رجیو امیلیا
پایان نامه سنجش رابطه بین دانش ضمنی و کارایی نسبی در صنعت ساختمان تهران
دانلود پایان نامه:بررسی رابطه بین هوش هیجانی ومهارت های ارتباطی با عملکرد شغلی
پایان نامه روانشناسی:ارتباط ابراز عواطف و احساسات جنسي با پرخاشگري زنان