سایت مرجع دانلود پایان نامه -پشتیبانی 09124404335

پایان نامه تهیه الگویی برای بهبود شیوه پذیرش دانشجوی دوره دکتری

ارسال شده در سایت پایان نامه

اهمیت و ضرورت پژوهش

افزایش داوطلبان برای تحصیلات تکمیلی، گسترش مراکز آموزشی را ضروری می­نماید. محدودیت ظرفیت پذیرش دانشگاه­ها، بیکاری دانش­آموختگان، فرار مغزها، … ضرورت انتخاب شابسته­ترین افراد از میان متقاضیان ورود به مؤسسات آموزش عالی را مطرح می­کند. مسئولان امروز بیش از هر زمان دیگر باید نسبت به اصلاح نظام گزینش دانشجو، برای مؤسسات آموزش عالی توجه مبذول دارند و آن را از دغدغه های ذهنی خود قرار دهند(آقازاده، ۱۳۷۷).

با توجه به اهداف و سياست‌هاي كلان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در جهت بهبود سنجش علمي داوطلبان اهمیت و پذیرش دانشجو از آن جهت واضح است که ارزش نیروی انسانی متخصص که بتواند چرخهای عظیم پیشرفت و ترقی در جامعه را بگرداند روز به روز بیشتر احساس می شود. کشور ما سالیان درازی با کمبود نیروی انسانی متخصص و کارآزموده که دارای تعهد و درک دین خود به این کشور باشد، مواجه بوده است. با توجه به این موارد و کمبود ظرفیت دانشگاه­ها و لزوم استفاده هر چه بیشتر و بهتر از توانایی های جوانان و امکانات آموزشی کشور، لزوم دقت و توجه در پذیرش دانشجو آشکار می شود(خدایی، ۱۳۸۸).

آزمون‌هاي دوره دكتري تخصصي و با توجه به افزايش چشمگير فارغ‌التحصيلان مقطع كارشناسي ارشد در رشته‌هاي مختلف از دانشگاه‌هاي گوناگون و همچنين تقاضاي روزافزون آنها براي ورود به دوره دكتري، سازمان سنجش آموزش كشور آزمون‌هايي‌ مشابه GRE (عمومي و تخصصي) طراحي و اجرا کرده است(دانشگاه باقرالعلوم،۱۳۸۹).

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه اندازه‌گیری ایزوپرنالین در ادرار به روش میکرواستخراج مایع – مایع پخشی و گاز کروماتوگرافی
سمینار ارشد عمران سازه های هیدرولیکی: تخمین آبشستگی در پائین دست جت ریزشی
پایان نامه مطالعه تطبیقی سیاست کیفری ایران وحقوق جزای بین الملل در قبال تطهیر پول های نامشروع
پایان نامه کیفیت بهداشت روانی محیط یاددهی – یادگیری در بین معلمان آموزش دیده و آموزش ندیده
دانلود پایان نامه جایگاه گردشگری مذهبی در سه کلان شهر مشهد، قم و شیراز