سایت مرجع دانلود پایان نامه -پشتیبانی 09361998026

پایان نامه تأثیرموسیقی برتمرکز حواس

ارسال شده در سایت پایان نامه

۱-۵-۲٫تعاریف عملیاتی مفاهیم

موسیقی

منظور از موسیقی در این پژوهش دست کم ۲ سال آموزش موسیقی  ارف(روش آموزشی کارل ارف که به عنوان یک روش آموزشی معتبر درآموزشگاه های موسیقی کودکان ایران توسط مربیان به کارمی رود)است که به روش نوین مبتنی بر نت خوانی صورت گرفته باشد و افراد توانایی و مهارت نواختن یکی از آلات موسیقی(کیبورد،پیانو،گیتار،سنتور،ویلن)را دارا باشند.

حافظه کوتاه مدت

منظور از حافظه کوتاه مدت در این پژوهش نمره­ای است که دانش آموز در آزمون وکسلر دریافت می کند. خرده آزمون حافظه ارقام که مربوط به مقیاس هوش کلامی می باشد.آزمایش‌کننده  فهرستی از ارقام از سه تا نه‌ تایی را با آرامش و با صدای بلند می‌خواند و آزمودنی پس از گوش دادن به هر فهرست باید به همان ترتیب آن‌ها را بازگو کند.این آزمون که یکی از متداول‌ترین شاخص هوش است،مستلزم آن است که آزمودنی بعضی از فهرست‌های ارقام خوانده ‌شده را به همان ترتیب و بعضی دیگر را به صورت وارونه  بازگو کند. در حالت اول،حافظه برای ارقام مستقیم و در حالت دوم، حافظه برای ارقام وارونه اندازه‌گیری می‌شود. این خرده‌آزمون،حافظه شنیداری کوتاه‌­ مدت را اندازه‌گیری می‌کند.

متن کامل پایان نامه

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه سنجش میزان کیفیت محیط در بافتهای فرسوده بازسازی شده شهری
پایان نامه رشته مهندسی موادفـراوری و خواص کامپوزیت های زمینه فلـزی رشـته ای
دانلود پایان نامه شناسایی برخط بدافزارها در محیط محاسبات ابری
دانلود پایان نامه : ناممکن شدن اجرای تعهد در حقوق ایران و بیع بین الملل
دانلود پایان نامه رشته روانشناسی مدیریت استرس