سایت مرجع دانلود پایان نامه -پشتیبانی 09199970560

پایان نامه بررسی وضعیت “رفتار کمکی” در بین کارکنان و اساتید

ارسال شده در سایت پایان نامه

قابليت های رفتار شهروندی سازمانی

نوع دوستی

مفهوم نوع دوستی به معنای کمک به همکاران در تکميل کارها در شرايط غير معمول می‌باشد .(جرج و رينو[۱] ، ٢٠٠٦ به نقل از ابيلی ١٣٨٧)

اين قابليت عموماً در جهت ياری رساندن به ديگران می‌باشد .و با بهبود عملکرد افراد منجر به افزايش اثر بخشی سازمان می‌گردد .يعنی اگر کارکنان داوطلبانه به همکارانی که حجم کاری سنگينی دارند ، کمک کنند ، به شکل داوطلبانه وظايف همکارانی که غيبت موجه دارند ،انجام دهند و در صورتيکه کارکنان نسبت به رفع مشکلات روحی همکاران واحد سازمانی خود اهتمام بورزند .

 

وجدان

رفتارهايی است از طرف کارکنان در انجام وظايف به شيوه‌ای فراتر از ملزومات تعيين شده، نقش سازمانی ، يا آنچه از او انتظار می رود . (جرج و رينو ، ٢٠٠٦ به نقل از ابيلی ١٣٨٧). اگر کارکنان به موقع سر کارشان حاضر شوند و از زمان به طور اثر بخش استفاده نمايند و کارکنان ترجيحاً از پذيرش در خواست استراحت و مرخصی‌های اضافی خودداری نمايند و تلاش کنند که از قوانين و مقررات سازمانی حتی در صورتی که با شخصيت و روحيات آن‌ها سازگار نباشد ، پيروی کنندو نيز از قوانين و مقررات سازمانی حتّی در مواقعی که کسی نظاره گر او نيست ، پيروی نمايند.

[۱] – George & Reyno

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی فقهی و حقوقی نماء و منافع در بیع از نظر فقه اسلامی و حقوق مدنی ایران
پایان نامه بررسی ایمنی همورال کونژوگه LPS بروسلا آبورتوس S99 با Omp ماژور بروسلا آبورتوس RB51
پايان نامه ارتباط سبک‌هاي هويت با کفايت اجتماعي دانش‌آموزان دبيرستاني
پایان نامه شناخت وضعیت فرهنگ سازمانی دربین مدارس مقطع متوسطه
پایان نامه سنجش سرمایه اجتماعی در سطح تیمی و تسهیم دانش در اداره ثبت اسناد و املاک استان گیلان