سایت مرجع دانلود پایان نامه -پشتیبانی 09361998026

دانلود پایان نامه بررسی مسیر مگنوسلولار مغز در افراد دارای ویژگی ­های شخصیتی اسکیزوتایپال

ارسال شده در سایت پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :بررسی مسیر مگنوسلولار مغز در افراد دارای ویژگی ­های شخصیتی اسکیزوتایپال

۱-۲٫ ضرورت و اهميت تحقيق

 

با وجود بررسي هاي مختلف و پژوهش هاي متعدد هنوز علت مشخص و معيني نه تنها براي اختلال اسکيزوفرنيا، بلكه براي اختلالات زمينه ساز اين بيماري نظير ويژگي هاي شخصيتي اسكيزوتايپي مطرح نشده است، با روشن­تر شدن هر چه بيشتر علل زير بنایي اين اختلال و فرآيندهاي موثر در شكل گيري علائم و نقايص مختلف آن، درك جامع تري از آن حاصل مي شود و درمان هاي اميد بخش تري به بيماران ارائه خواهد شد. تا کنون در زمينه عملکرد دستگاه مگنوسولولار در افراد داراي اختلال شخصيت اسكيزوتايپال پژوهشی انجام نشده است. اين پژوهش كه مي توان آن را يك پژوهش بين رشته اي دانست با استفاده از يك دستگاه بينايي سنجي دقيق، مجهز و كامل با اعتبار بالا ويژگي هاي خاص دستگاه مگنوسلولار را مورد ارزيابي قرار مي دهد. بنابراین به دلایل زیراین مطالعه از ضرورت و اهمیت بالایی برخوردار است:

اولین بار است که در این تحقیق سنجش عملکرد دستگاه مگنوسلولار در افراد دارای ویژگی های شخصیت اسکیزوتیپی با استفاده از دستگاه پریمتری هامفری انجام می گیرد که در چشم پزشکی اطلاعات معتبر و پایایی را به دست داده است.

نتایج حاصل از این تحقیق می تواند در جهت روشن تر شدن عوامل پیش زمینه اختلال اسکیزوفرنی کمک کند.

در صورت تأیید اشکال در عملکرد دستگاه مگنوسلولار در افراد دارای ویژگی های شخصیت اسکیزوتایپی زمینه برای انجام تحقیقات بعدی در مورد نحوه پیشگیری از این نقص فراهم خواهد شد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی این پژوهش بررسی عملکرد گذرگاه مگنوسلولار درافراد دارای ویژگی های شخصیتی اسکیزوتیپی با استفاده از دستگاه پریمتری هامفری است که تاکنون در این افراد به کار گرفته نشده است. این آزمون دقیقا” مطابق با ویژگی های عصبی خاص مگنوسلولار ساخته شده و می توان فرضیه نقص مگنوسولار را با توجه به این ویژگی ها در این افراد مورد آزمون قرار ­داد و سپس عملکرد سیستم مگنوسلولار افراد دارای ویژگی­های شخصیتی اسکیزوتیپی را با افراد بهنجار مقایسه کرد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی مسیر مگنوسلولار مغز در افراد دارای ویژگی ­های شخصیتی اسکیزوتایپال

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه عوامل موثر در وقوع لغزش لایه های زمین در منطقه هشتجین خلخال با رویکرد در برنامه ریزی محیط...
پایان نامه بررسی تاثیر اتوماسیون اداری بر بهبود تصمیم گیری مدیران استانداری
پایان نامه بررسی تأثیر فناوری مرتبط با CRM بر اجرای مؤفقیّت آمیز آن
سمینار مخابرات ﺷﺒﻜﻪ ﻫﺎي رادﻳﻮ ﺗﺮاﻧﻚ TRTRA
پایان نامه جامع بر ادبیات و نظریات و تئوریها ی خودکار آمدی و رضایت شغلی معلمان پژوهنده