پروژه طراحی ساخت ترانس خشک

ارسال شده در سایت پایان نامه

 پروژه کارشناسی رشته مهندسی برق

با موضوع:

طراحی ساخت ترانس خشک

چکیده :

در ابتدای این پروژه به معرفی تعاریفی کوتاه و اجمالی در مورد خازن و ساختمان آن و همچنین چگونگی رفتار آن در سیستم های الکتریکی پرداخته شده است.پس از معرفی کلیاتی در مورد خازن به بررسی در ارتباط ضریب توان واصلاح آن و همچنین چیستی توان اکتیو و راکتیو ، به توضیحاتی در زمینه اصول اصلاح ضریب توان در مسیر اجرای عملیاتی آن و جزئیاتی کوتاه در مورد مقدار خازن های مصرفی و چیدمان و روش تنظیم رگولاتور ها می پردازیم.

در بخشی از گزارش پروژه به تشریح عملکرد بانک های خازنی در حالت عادی و یا در شبکه های دارای هارمونیک می پردازیم و با ذکر تجهیزات بکار رفته در ساختمان آن به ادامه گزارش رهسپار میگردیم.

در انتهای مطالب ارائه شده به مبحث ارتباط اصلاح ضریب قدرت با محیط زیست و حفاظت از آن پرداخته می شود و توضیحات و آمار هایی در میزان تاثیر اصلاح ضریب توان بر محیط زیست آورده می شود و راهکارهای لازم در این زمینه ذکر می گردد.

مقدمه

تاریخچه ساخت ترانسفورماتور خشک

در ژوئيه 1999، شرکت ABB، يک ترانسفور ماتور فشار قوي خشک به نام “Dryformer “ ساخته است که نيازي به روغن جهت خنک شدن بار به عنوان دي الکتريک ندارد.در اين ترانسفورماتور به جاي استفاده از هاديهاي مسي با عايق کاغذي از کابل پليمري خشک با هادي سيلندري استفاده مي شود.تکنولوژي کابل استفاده شده در اين ترانسفورماتور قبلاً در ساخت يک ژنراترو فشار قوي به نام “Power Former” در شرکتABB به کار گرفته شده است. نخستين نمونه از اين ترانسفورماتور اکنون در نيروگاه هيدروالکتروليک “Lotte fors” واقع در مرکز سوئد نصب شده که انتظار مي رود به دليل نياز روزافزون صنعت به ترانسفورماتور هايي که از   ايمني بيشتري برخوردار باشند و با محيط زيست نيز سازگاري بيشتري داشته باشند، با استقبال فراواني روبرو گردد.

برای دانلود متن کامل پایان نامه اینجا کلیک کنید

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه شبیه سازی کنترل دور موتور القایی
پایان نامه یکپارچگی زنجیره تأمین با تأکید بر نقش باراندازهای میانی با فرض عدم قطعیت
پایان نامه ارزیابی عملکرد سدهای کوتاه آبخیزداری برروی میزان رسوب حوضه سد نهند
پایان نامه ارشد تاثیر فعاليتهاي بدني و حركتي در پيشرفت تحصيلي
پایان نامه با موضوع طراحی و ساخت تقویم دیجیتال