پایا نامه تعیین حمل‌ونقل چندوجهی بر نرم افزار بندری

ارسال شده در سایت پایان نامه

-۱        موقعیت جغرافیایی بندر شهید رجایی

مجتمع بندری شهید رجایی در استان هرمزگان در ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده است. موقعیت جغرافیایی این منطقه در طول جغرافیایی ۵۶ و ‘۴ شرقی و عرض جغرافیایی ۲۷ و ‘۷ شمالی واقع در شمال جزیره قشم و تنگه هرمز می­باشد و فاصله این بندر تا تهران ۱۵۶۳ کیلومتر و تا فرودگاه بندرعباس ۴۰ کیلومتر می­باشد. مساحت این منطقه ۲۵ کیلومتر مربع می­باشد که می­توان ۵/۷ کیلومتر مربع دیگر به آن اضافه نمود. محوطه بندر شهید رجایی از شمال محدود به زمین­های بایرگچین و کوه‌ها کشار و از اطراف محدود به کانال­هایی است که سیلاب­های دشت فوق را هدایت می­کنند. برخورداری از موقعیت جغرافیایی منحصربه‌فرد، دسترسی به آب­های آزاد بین­المللی از طریق خلیج فارس، اتصال به شبکه بین­المللی جاده­ای و ریلی، نزدیکی به مناطق آزاد کیش، قشم و بنادر منطقه خلیج فارس و بهره­گیری از تأسیسات و تجهیزات مدرن روز، مجتمع بندری شهید رجایی را تبدیل به یک مکان منحصربه‌فرد و استراتژیک نموده است. در ارتباط با موقعیت دریایی، این بندر در پناه جزیره قشم و مصون از امواج بلند دریای عمان و خلیج فارس می­باشد. شکل (۲-۴) موقعیت جغرافیایی بندر شهید رجایی را نشان می‌دهد.

 

 

شکل ‏۲‑۴: موقعیت بندر شهید رجایی

۱-۱-۲        عوامل زیر بنایی و روبنایی بندر شهید رجایی

مجتمع بندر شهید رجایی (بدون لحاظ طرح توسعه) حدود ۲۵ کیلومتر مربع مساحت داشته که در حدود ۵/۷ کیلومترمربع ان زمین­های پشتیبانی و برای طرح­های توسعه و استفاده بخش خصوصی در نظر گرفته شده است. شکل (۲-۵) گویای جایگاه و موقعیت اراضی پشتیبانی در بندر شهید رجایی می­باشد. (ترمینال کانتینری, ۱۳۸۸)

شکل ‏۲‑۵: موقعیت اراضی پشتیبانی در بندر شهید رجایی

با توجه به وظایف مختلف در بندر، محوطه­های اصلی به­طور کلی به هفت بخش زیر دسته­بندی می­شود:

                    ۱-۱-۲-۱     زیر بناهای بندر

  • کانال دسترسی: این کانال به طول ۶۵۰۰ متر در حد فاصل لنگرگاه تا حوضچه­های بندر واقع شده است. عرض ۲۴۹ متر، عمق ۱۳/۵ متر از صفر نقشه و ۸/۱۵ متر از سطح متوسط دریا، قابلیت عبور هم­زمان دو کشتی اقیانوس­پیما را در عرض کانال میسر می­سازد.
  • حوضچه اصلی: این حوضچه توسط دو موج­شکن ایجاد شده است و وسعتی به مساحت ۲/۳ میلیون متر مربع دارد. طول موج­شکن غربی ۲۵۱۵ متر و موج­شکن شرقی ۲۵۷۰ متر می­باشد و از عمق ۲۰ متری تا حدود ۵ متر بالاتر از سطح دریا احداث شده­اند.

اسکله‌ها: طول اسکله­های موجود مجموعاً ۴۹۰۰ متر است که قابلیت پهلو دهی هم­زمان ۲۲ کشتی اقیانوس­پیما را دارند. این اسکله­ها که در حوضچه­های فرعی ۱ و ۲ واقع شده­اند، به پایانه­های ویژه و بسته به نوع کشتی و محموله آن تقسیم­بندی گردیده­اند. علاوه بر این ۲۲ پست اسکله، تعداد دو پست اسکله مخصوص پهلو دهی کشتی­های تانکر اقیانوس­پیما نیز در ضلع شرقی حوضچه اصلی واقع شده­اند که با تأسیسات لوله­کشی به مخازن ویژه در پالایشگاه بندرعباس متصل می­باشند. در جدول (۲-۱۶) فهرست اسکله­های بندر شهید رجایی نام برده شده است.

متن فوق تکه ای از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه

متن کامل

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه دلایل جاودانگی راستی و درستی در مثنوی (دفتر 1، 2 و 3) مطابق نسخه تصحیح نیکلسون
پایان نامه بررسی تطبیقی سازوکار و نظام قانونگذاری در جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی متحده بریتانیا
دانلود پایان نامه موقعیت کسب و کار کشورها در بهره گیری از مشارکت های عمومی خصوصی
دانلود پایان نامه ارشد: تربیت شهروندی در برنامه درسی
پایان نامه ارشد:ارتباط مؤلفه های فضای روانشناختی با اشتیاق شغلی