پایان نامه کنترل بهینه غیر‌متمرکز منابع تولید پراکنده در شبکه‌های برق

ارسال شده در سایت پایان نامه

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد”M.sc”

مهندسی برق – کنترل

عنوان :

کنترل بهینه غیر‌متمرکز منابع تولید پراکنده در شبکه‌های برق

چکیده:

هدف اصلی در این پروژه پیاده سازی کنترل غیر متمرکز در شبکه‌های توزیع می‌باشد. در حال حاضر روش‌های اتوماسیون عموما مبتنی بر روش‌های متمرکز و بر اساس ساختار SCADA می‌باشند. به این صورت که یک مرکز اصلی، اطلاعات را از تعداد زیادی واحدها که در پست‌ها واقع هستند جمع آوری کرده و پس از پردازش و تصمیم‌گیری در نهایت فرامین را به سیستم اعمال می‌کند. بدلیل مشکلات زیادی که در ادامه بیان شده است، دراین پایان نامه اتوماسیون و کنترل غیر متمرکز شبکه‌های برق مورد بررسی قرار گرفته است.

در این تحقیق توسط فن‌آوری سیستم‌های چند عامله (MAS Technology) که یکی از جدیدترین فن‌آوری‌های حال حاضر دنیا می‌باشد به اتوماسیون غیر متمرکز یک شبکه نمونه با حضور منابع تولید پراکنده (DG) پرداخته شده است. کنترل چند عامله به عنوان یک روش قابل توسعه، قابل انعطاف و تطبیق پذیر محسوب می‌شود كه در اینجا بحث کاهش تلفات در شبکه توزیع با استفاده از منابع تولید پراکنده مورد توجه قرار گرفته است. برای این منظور پس از مقایسه نتایج روش‌های مختلف پخش بار بهینه غیر متمرکز و انتخاب روش LR به عنوان روش مناسب، از این روش برای کاهش تلفات در یک شبکه 34 شین IEEE استفاده شده است. مقایسه نتایج روش پیشنهادی با نتایج حاصله از روش متمرکز حاکی از توانایی روش ارائه شده در یافتن پاسخ بهینه می‌باشد. لذا این روش می‌تواند در بسیاری از کاربردها نظیر شبکه‌های هوشمند که در آن توابع هدف متنوعی وجود دارد مورد استفاده قرار گیرد.

در این پایان نامه سعی شده است که انجام پیاده ‌سازی با استفاده از نرم افزارهای آموزشی و قابل دسترس صورت گیرد. از اینرو پیاده سازی کنترل چند عامله بر روی شبکه نمونه در محیط نرم افزار Matlab و با استفاده از جعبه ابزار Stateflow صورت گرفته است. تهیه و اجرای برنامه به گونه‌ای انجام شده که قابلیت‌های سیستم‌های چند عاملی نظیر انعطاف پذیری و گسترش پذیری به سادگی قابل پیاده سازی باشد.

برای دانلود متن کامل پایان نامه اینجا کلیک کنید

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

بررسی نسبت جمعیتی اسپرم‌های واجد کروموزم X‌و Y تحت تأثیر برخی عوامل محیطی در گونه گاو با استفاده از ...
پایان نامه ارزیابی شاخص های موثر در پیاده سازی حکمروایی خوب شهری(مطالعه موردی مناطق 4 و 8 شهر مشهد )
پایان نامه اصلاح الکترود خمیرکربن با نانو ذرات SiO2 و کاربرد آن به عنوان زیست حسگر الکتروشیمیایی در...
پایان نامه دهان به دهان الکترونیکی با کیفیت درک شده در شرکت مخابرات استان¬گلستان
پایان نامه ارزیابی نقاط قوت و ضعف مرحله تحقیقات مقدماتی از نظر قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی