پایان نامه میزان پیش بینی سلامت روان فرزندان بر اساس رضایت زناشویی مادران

ارسال شده در سایت پایان نامه

عوامل خانوادگی

عوامل خانوادگی در برگیرنده پیوستگی و انسجام خانوادگی[۱] ،‌میزان احساس نزدیکی و صرف وقت اعضا با یکدیگر،‌ داشتن توقعات بالا و همچنین کمک به نوجوانان برای اجتناب از بروندادهای منفی می باشد.

ورنر (۱۹۸۴)‌‌ بیان می دارد که پیوستگی های عمیق خانوادگی به دانش آموزان در معرض خطر کمک می کند تا باور کنند که زندگی با معنی است و آن ها بر زندگی خودشان کنترل دارند. این احساس معنی داری یک انگیزه قوی برای دانش آموزان تاب آور می شود.

 

عوامل مدرسه

دانش آموزان تاب آور اغلب در مدرسه حمایت می شوند. بطور کل این دانش آموزان به مدرسه علاقه دارند. آن ها در فعالیت ها و بحث های کلاسی و حداقل در یک فعالیت فوق برنامه،بعنوان یک منبع غیر مستقیم حمایت ، شرکت می کنند.معلمان نقش مهمی را در موفقیت دانش آموزان تاب آور بازی می کنند.

ویژگی های بین فردی این  معلمان:‌ دلسوزی،‌احترام به دانش آموزان بعنوان یک فرد و یک یادگیرنده، توانایی همراه شدن با آن ها،‌گوش دادن فعال ،‌جدی گرفتن آن ها، ‌در دسترس بودن، ‌درک کردن،‌ کمک کردن،‌ تشویق کردن و خندیدن با آن ها  میباشد(به نقل از آگنج،۱۳۹۰).

[۱]– family bonding and cohesiveness

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل پایان نامه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 لینک متن کامل پایان نامه

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی الگوهای مطرح برای تعاملات الکترونیک بین دستگاهی
پایان نامه مقایسه میزان اضطراب کلی دانش آموزان دختر و پسر محروم از پدر
پایان نامه با موضوع تعیین اثر رضایت شغلی بر تعهد سازمانی کارکنان
پایان نامه ارشد:بررسی ارتباط مثبت میان تعهد مستمر وتعهد سازمانی
پایان نامه کاهش نشانه های استرس در مبتلایان به OCD با دارودرمانی