پایان نامه ميزان اهميت هر كدام از مدلهاي نظري ارائه شده در مورد شايستگي ها در شرکت فـولاد مباركـه اصفهان

ارسال شده در سایت پایان نامه

فرافوردیسم

فوردیسم پس از یک دوره ۲۵ ساله ثبات و پایداری به پایان راه خود رسید (صالحی عمران، ۱۳۸۶). تغییر از نظام تولید فوردیسم به تولید فرافوردیسم یکی از مباحث زیر بنایی تغییرات اقتصادی، اجتماعی و آموزشی است. دامنه این تغییرات بسیار متنوع است و حوزه ای گسترده ای از آموزش، ایجاد مهارت و کارآموزی را شامل می شود. این عوامل باعث شده تا برنامه ریزان سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و آموزشی را با سوالاتی از این قبیل که صنعت به چه میزان نیـازمند یـادگیری، مـهارت و دانش کـارکنان خـود است و اینـکه تـا چه اندازه در عمل از این مهارت ها و دانش ها بهره برداری می شود، روبرو کند.

بسياري از صاحبنظران معتقدند كه مشخصه گذر اقتصادي از الگوهاي توليدي و سازماني فورديسم به الگوهاي توليدي فرافورديسم عواملي از قبيل: انـعطاف، پـاسخـگويي سريع، فناوري و نوآوري هاي مديريتي مي باشد. در نظام توليد فورديسم نيروي انساني از استقلال و قضاوت ها و اظهار نظر اندكي برخوردار بود، حال آنكه در مديريت سازماني فرافورديسم نيروي انساني نيازمند مجموعه تازه اي از مهارت ها و توانايي هاست تا بتواند در فرايند تعامل، تصميم گيري و كار، نقش فعالي داشته باشد.

«فرافوردیسم با استفاده از ماشین آلات چند منظوره و سازگار با نـوع کالاهای درخواستی، ماشین آلات منعطف، طراحی و تولید توسط رایانه و بهره گیری از متخصصین چند مهارتی امکان تولید به موقع و بر پایه سفارش مشتری را فراهم ساخت. از منظر سازمانی نظام تولید فرافوردیسم سازمانی مسطح دارد که مشاغل در آن باز، گسترده و چند مهارتی است. بین کارگران فنی و دستی ارتباط نزدیکتری برقرار است و همه کارکنان مشارکت فعالانه ای در طراحی، اجرا و ارزیابی فرایند تولید دارند. در نتیجه تاکید زیادی بر کارآموزی و مهارتهای چندگانه صورت می گیرد» (مهرعلی زاده، ۱۹۹۹). سازماندهی کار بر پایه کار گروهی و حل مسئله، چرخش شغلی، چند مهارتی بودن، استقلال عملکرد و تفویض اختیارات بیشتر به کارکنان، برقراری شرایط کاری مناسب برای همه کـارکنـان و کـاهش سـطوح مدیـریتی جزء ویژگی های بارز نظام تولید فرافوردیسم می باشد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه:بررسی رابطه ی بین سرمایه ی فکری وفرهنگ سازمانی دربانک مسکن شعب جنوب غرب تهران
دانلود پایان نامه تحلیل نقش ژئوپلیتیک تمبر در مناسبات سیاست خارجی
پایان نامه ارتباط بعد تعامل با جامعه از تسهیم دانش با عملکرد شغلی
دانلود پایان نامه عملکرد مشاوران در هدایت تحصیلی دانش آموزان رشته کارو دانش
دانلود پایان نامه ارشد : بررسی مفهوم حقوق بشر