پایان نامه كنترل از راه دور از طريق مادون قرمز

ارسال شده در سایت پایان نامه

موسسه آموزش عالی

دانشكده فني و مهندسي

عنوان:

كنترل از راه دور از طريق مادون قرمز

مقدمه

با توجه به اينكه كنترل به وسيله مادون قرمز در كنترل پروسه هاي صنعتي نقش مهمي را ايفا مي نمايد و از آن معمولاً براي تشخيص عبور جسم استفاده مي شود. پروژه خود را در زمينه كنترل به وسيله مادون قرمز ارائه مي نمايم.

من بر اين باورم كه كار با كاستي نواقص همراه است، اميدوارم كه در اين پروژه مورد توجه خواننده قرار گيرد. همچنين از كساني كه مي توانند در رفع اين نواقص كمك نمايند، خواهشمندم كه موضوع مورد نظر را به Email زير ارسال نمايد.

Email : www.khoyyaat.nee@yahoo.com

لازم مي دانم از مهندس امام حسيني و مهندس خواجه منصوري تشكر به جا آورم كه در اتمام اين پروژه با اينجانب همكاري تام نمو ده اند.

اشعه مادون قرمز

مادون در لغت به معناي زير دست و قرمز به معناي هر چه به رنگخون باشد، است. پس ميتوان گفت كه مادون قرمز اشعه بسيار ريز و قرمز رنگ است. اشعه مادون قرمز يا فرو سرخ ، انرژي الکترومغناطيسي است که براي چشم انسان نامرئي است و در طيف الکترومغناطيسي ، بين امواج راديويي و نور مرئي قرار دارد و با سطوح انرژي اتمي ارتباط دارد. اين اشعه که در نور خورشيد و منابع مصنوعي وجود دارد، اگر توسط ماده جذب شود، آن را گرم مي‌کند.

كشف هرسل اولنگام در ايجاد پديده‌اي كه ما آن را طيف الكترومغناطيسي ميناميم. نور مرئي و پرتوهايمادون قرمز دو نمونه اشكال فراواني از انرژي هستند كه توسط تمام اجسام موجود درزمين و اجرام آسماني تابانده ميشوند. مادون قرمز در طيف الكترومغناطيسي دارايمحدوده طول موجي بين 78/0 تا 1000 ميكرو متر است. تنها با مطالعه اين تشعشعات است كه مي توانيم اجرام آسماني را تشخيص و تميز دهيم و تصويري كامل از چگونگي ايجاد جهانو تغييرات آن بدست آوريم. در سال 1800 سر ويليام هرشل يك نمونه نامرئي از تشعشعاترا كشف كرد كه اين نمونه دقيقا زير بخش قرمز طيف مرئي قرار داشت. او اين شكل ازتشعشعات را مادون قرمز ناميد.

برای دانلود متن کامل پایان نامه اینجا کلیک کنید

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی ارتباط چند شکلی ژنتیکی ژن هایCAT C-262T وNQO1 C609T با خطر رد حاد پیوند کلیه
دانلود پایان نامه مشکلات فرهنگی زندگی خوابگاهی دانشجویان پسر
دانلود پایان نامه بازشناخت رفتاری دستگاه اموی در چارچوب مولفه های عملیات روانی
پایان نامه چگونگی انجام اعتراض در صورت عدم وصول وجه سفته، چک و برات توسط دارنده آن
سمینار بررسی تست های غیر مخرب (NDT) در تجهیزات سیستم های قدرت