پایان نامه عملکرد تحصیلی دانش آموزان عادی

ارسال شده در سایت پایان نامه

۶ـ نظريه خبر پردازي[۱]

اين نظريه به نقش چگونگي فرايندهاي ادراك، اطلاعات و حافظه كودكان در فراگيري مطالب تحصيلي تأكيد دارد و عقيده دارد كه كودكان مبتلا به اختلالات يادگيري دچار دشواري­هایي در ادراك، ضبط و بازگرداندن اطلاعات داده شده در مجراي يادگيري خاصي هستند. اين كودكان در آميختن صداها به همديگر، درك حروف الفبا، درك جزئيات خطوط هندسي و مفهوم مسائل رياضي دشواري دارند و بالنتيجه درخواندن ضعيف هستند و نسبت به درون دادهاي ديداري واكنش آهسته دارند.

۷ـ محروميت محيطي و بدي تغذيه

نبود انگيزه­هاي محيطي در سنين اوليه و تأثيرات شديد بدي تغذيه در اين سال­ها هميشه مستقلانه عمل نمي­كنند، ‌در موارد فراوان، هر دو اين عوامل در مورد يك كودك واحد تأثير مي­گذارند. كروك شانك و هالاهان[۲] (۱۹۷۳)، مروري بر مطالعات انجام شده راجع به محروميت محيطي و بدي تغذيه انجام داده­اند، آنها از مطالعاتي كه روي حيوانات و كودكان انجام گرفته است دريافته­اند، ‌با وجود آنكه رابطه­اي قطعي ميان بدي تغذيه و اختلال­هاي يادگيري يافت نشده است، اما بدي تغذيه شديد در سال­هاي نخستين  زندگي مي­تواند بر سيستم اعصاب مركزي و درنتيجه بر يادگيري و رشد كودك تاثير سوء داشته باشد (كرك و گالاكر، ترجمه جواديان، ۱۳۷۹).

[۱]. Information processing Theory

[۲]. Hallahan & cruick shank

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه فصل و وصل در سوره ی طه با تکیه بر ترجمه مکارم شیرازی و ترجمه گروهی
پایان نامه رﺗﺒﻪ ﺑﻨﺪی ﺷﺮﻛﺘﻬﺎی داروﺳﺎزی ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه درﺑﺎزارﺳﺮﻣﺎﻳﻪ اﻳﺮان
دانلود پایان نامه مطالعه مردم شناختی تاریخچه و اعتقادات ایل کاکاوند قزوین
پایان نامه تأثیر عدالت توزیعی ادراک شده بر تعهد سازمانی کارکنان بانک رفاه استان خوزستان
پایان نامه ارشد : بررسی دیدگاه‌های مرتبط با اصلاح و بازپروری بزهکاران در زندان