پایان نامه شناخت رابطه عملكرد خانواده با ويژگي هاي روانشناختي و كمرويي نوجوانان

ارسال شده در سایت پایان نامه

۱-۴-ضرورت انجام پژوهش:

 

لزوم انجام پژوهش‌هايي از قبيل پژوهش حاضر در كشور ما حداقل از چند جنبه قابل توجيه است. نخست: افزايش نگران‌كننده‌ي آمارهاي مربوط به كمرويي در سال‌هاي اخير به ويژه در ميان جمعيت‌هاي نوجوان و جوان جامعه.

دوم: اينكه احساس بهزيستي روانشناختي و به دنبال آن احساس نشاط، کارآمدي، خلاقيت، فناوري، توليد، خودکفايي، همه و همه در گرو سلامت جسماني و رواني نيروهاي انساني جوامع است، از اين رو است که امروزه مسئله بهداشت روان از اولويت هاي برنامه ريزان و تصميم گيرندگان جوامع است.

سوم: اين كه كمرويي يك هيجان پنهان و ناديده گرفته شده است كه در زندگي بسياري از افراد آشفتگي و هرج و مرج را بروز داده است. بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد كه بيش از ۵۰ درصد مردم در زندگي شان شكل هاي مختلف كمرويي را در درجات متفاوت تجربه مي كنند.

هرچند یک کودک کمرو ممکن است به ظاهر هیچ گونه ناراحتی برای معلمان و والدین ایجاد نکند، ولی به سبب رنج ناشی از احساس ناامنی و بی کفایتی از ناشادترین کودکان خواهد بود که پیوسته به دنیای درون خود پناه می برد. بنابراین با توجه به پیامد های جبران ناپذیر کمرویی در زمینه های مختلف رشدی، و از آن رو که می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده در رشد و گسترش ظرفیت ها، استعدادها و توانمندی های افراد تأثیرگذار باشد، بایدآن را به عنوان یک مسأله میان فردی ناسالم در رفتار کودکان و بزرگسالان مورد توجه قرار داد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی وشبیه سازی پدیده کاویتاسیون
دانلود پایان نامه بررسی تاثیراعتیاد به کار بر بهداشت شغلی
پایان نامه بررسی تفاوت در میزان هوش هیجانی در معلمان مرد و زن
پایان نامه رابطه مؤلفه های ابعاد جهت گیری مذهبی با رضایت مندی زناشویی
پایان نامه ارشد تاثیر پروژه علمی بر مهارت فرضیه سازی