پایان نامه رابطه ی آموزش تاب آوری روانی و امید به زندگی در مادران کودکان ناشنوا

ارسال شده در سایت پایان نامه

  • امید به زندگی

تعاریف متعددی برای امید ارائه شده است. اما شاید بتوان امید را در مجموع این­گونه تعریف کرد: داشتن انتظار مثبت برای رسیدن به هدف. بر اساس این تعریف فرد امیدوار کسی است که در زندگی هدف یا اهدافی دارد و انتظار دارد به آنها برسد. اشنایدر امید را چنین تعریف می­کند: “حالت انگیزشی مثبتی که از احساس موفقیت ناشی از رابطه متقابل بین عامل و مسیرهای دستیابی به هدف به وجود می­آید. در این تعریف منظور از عامل فردی است که انرژی و اراده لازم را برای رسیدن به هدف­هایش صرف می­کند و مسیر دستیابی به عنوان برنامه­ریزی­هایی که برای تامین اهداف و دستیابی به آنها ضروری هستند تعریف نظر می شود. لذا با توجه به آنچه گفته شد از دیدگاه روانشناختی می توان سه بعد کلی برای امید در نظر گرفت: ۱٫ اهداف ۲٫ مسیرهای دستیابی به این اهداف ۳٫ عامل یا فاعلی که این اهداف برایش تعریف شدند.

بعد عاطفی: بر احساسات و روحیات فرد دلالت می کند و شامل جاذبه و کشش یک پیامد خوب، احساس نسبت به اهمیت امید ، اعتماد و یا عدم اطمینان می باشد. این بعد بر تمامی فرآیند امید نفوذ دارد و احساسات متفاوتی از دردناک بودن تا آرامش را در بر می­گیرد (اورتیج وساودرا، ۲۰۱۴: ۴۴۷ـ۴۵۳).

 

متن کامل پایان نامه

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه رابطه بین رهبری تحول¬گرا و توانمندسازی روانشناختی با رفتارشهروندی سازمانی درآموزشکده های...
پایان نامه مقایسه فراوانی اختلال وسواس فکری– عملی در کودکان مبتلا و غیر مبتلا به یبوست عملکردی مراجع...
پایان نامه ارشد:واژه شناسی و بررسی مصادیق حقوق بشر دوستانه
پایان نامه عوامل چالشی درپایش عملکرد سازمانی بانک ملی درحوزه توانمندسازها
دانلود پایان نامه رشته روانشناسی بررسي رابطه بين توانمندسازي کارکنان اداره کل امورکارکنان بانک ملت ب...