پایان نامه رابطه سبک های تفکر و پذیرش تغییر سازمانی مدیران مدارس مقطع متوسطه

ارسال شده در سایت پایان نامه

اهمیت و ضرورت تحقیق

طی دهه­ی اخیر مطالعات رفتار سازمانی و مدیریتی، بررسی سبک­های تفکر مدیران به­طور قابل  ملاحظه­ای افزایش یافته است. در همین راستا با توجه به اهمیت سبک­های تفکر، در حال حاضر رشد، پرورش و ارزشیابی شیوه­های تفکر به عنوان یکی از کارکردهای اساسی تعلیم و تربیت مورد توجه بسیار قرار گرفته است. بررسی سبک­های تفکر مدیران از این نظر دارای اهمیت است که این افراد از یک سو اجزاء اصلی نظام آموزشی هر جامعه­ای به شمار می­روند و می­توانند القاء کننده و انتقال دهنده­ی سبک تفکر خود در محیط آموزشی باشند و از سوی دیگر نگرش فکری حاکم بر يك مجموعه، تحت تاثير فلسفه فکری مديران آن است (هاتفی ۱۳۸۲، ۲۱). امروزه نیاز به مدیریت و رهبری، در همه زمینه­های فعالیت­های اجتماعی، به­ویژه در نظام­های آموزشی محسوس و حیاتی است، زیرا که آموزش و پرورش دارای نقش اساسی در گردش امور جامعه، تداوم و بقای آن است. رهبری و مدیریت اثربخش، لازمه­ی تهیه و اجرای برنامه­های آموزشی و پرورشیِ نتیجه­بخش و کیفی است (علاقه بند ۱۳۸۴، ۱۵). واضح است که رهبران برای موثر بودن و اثربخشی به ابزارهای متفاوتی نیاز دارند.

رابرت استرنبرگ مفهوم سبك­هاي تفكر را معرفي كرده است. او در اين باره گفته است سبك تفكر يك توانايي نيست بلكه به چگونگي استفاده ما از توانايي­هايمان اشاره مي­كند. افراد ممكن است در توانايي­ها مشابه ولي در سبك­هاي تفكر متفاوت باشند. سازمان‌ها در زمان كنوني به صورت فرايندهاي محيطي پويا، با تغيير روبرو هستند و مجبور شده‌اند كه خود را با عوامل محيطي سازگار كنند. براي مثال تقريباً هر سازماني بايد خود را با محيط متشكل از فرهنگ‌هاي گوناگون سازگار كند. سياست‌ها و روش‌ها يا مليت‌ها بايد تغيير كند تا سازمان بتواند نيروي كار مختلف از نژادها، گروه‌ها و مليت‌ها را جذب كند (رضوی و شیری ۱۳۸۴، ۳۴-۳۰).

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی ارتباط بین ساختار سرمایه با سودآوری بانک های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
پایان نامه تدوین و شفاف سازی نکات مبهم در نحوه تشکیل قراردادهای بین المللی فروش کالا
پایان نامه بررسی سیستم دادرسی اسلامی و مقایسه آن با دیگر نظام‌های دادرسی
پایان نامه تعیین رابطه بازخورد و خلاقیت کارکنان بیمه استان گیلان
پایان نامه رابطه روان سنجی سیاهه استرس هری با سلامت روان مردم شهر تهران