پایان نامه رابطه بین ارزش‌های شخصی و قضاوت اخلاقی

ارسال شده در سایت پایان نامه

روان رنجوری (N)

: این قلمرو شخصیت اشاره به تقابل سازگاری یا ثبات عاطفی با ناسازگاری یا روان نژندی دارد. تمایل عمومی به تجربه عواطف منفی همچون ترس، غم، دستپاچگی، عصبانیت، احساس گناه و نفرت مجموعه حیطه N را تشکیل می‌دهند. البتّه N چیزی بیش‌تر از آمادگی برای ناراحتی‌های روانشناختی دارد. افراد با نمره بالا در N مستعد داشتن عقاید غیرمنطقی هستند و کمتر قادر به کنترل تکانش های خود بوده و خیلی ضعیف‌تر از دیگران با استرس کنار می‌آیند. باید توجّه داشت که بالا بودن این افراد در این بعد به عنوان نشانه اختلالات روانی نیست. افرادی که نمرات پایینی در بعد N کسب می‌کنند دارای ثبات عاطفی بوده و معمولاً آرام، معتدل و راحت هستند و قادرند که با موقعیت‌های فشار‌زا بدون آشفتگی یا هیاهو روبه رو شوند (وایت، هندریک و هندریک [۱]، ۲۰۰۴).

 

برونگرایی(E) : از ویژگی‌های افراد برونگرا می‌توان به جامعه گرایی، دوست داشتن مردم، ترجیح گروه های بزرگ وگردهمایی ها، با جرأت بودن، فعال بودن، پرحرف بودن، سرخوش بودن، با انرژی بودن وخوش بین بودن اشاره کرد. همچنین آن‌ها برانگیختگی جنسی ونیز تحریک را دوست دارند. مقیاس‌های حیطه E به طور قوی با علاقه به ریسک‌های بزرگ در مشاغل همبسته است. بیان ویژگی‌های درون‌گراها کمی دشوار است و می‌توان آن‌ها را خوددار، مستقل و یکنواخت و متعادل دانست. آن‌ها تنهایی را ترجیح می‌دهند و با این که روحیه شاد برونگراها را ندارند امّا غیر خوشحال یا بدبین نیستند (استامپ و پارکر[۲]، ۲۰۰۰، به نقل از محمودیان، ۱۳۸۶).

۲ White & Hendrick & Hendrick

۱ Stump & Parker

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل پایان نامه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 لینک متن کامل پایان نامه

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی پدیده های انتقال در شرائط خلاء
پایان نامه بررسی نقش سیّد جمال الدّین اسدآبادی در تحول گفتمان سیاسی شیعه در ایران عصر مشروطه
پایان نامه اثر بخشی طرحواره های درمانی بر کاهش تعارضات زناشویی و افزایش سلامت روان
پایان نامه بررسی رابطه صلاحیت ( شایستگی ) و جذب منابع مالی و پذیرش خدمات
مقایسه سازگاری زنان و کودکان در خانواده های طلاق روانی و رسمی-پایان نامه ارشد