پایان نامه دلايل قاچاق كالا

ارسال شده در سایت پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : بررسی حقوقی جرم قاچاق کالا

راه حل های مشخص

این مسئله كه در كشور ما تقریبا راه حل تمام مشكلات اقتصادی و حتی غیراقتصادی معلوم است، مایه خشنودی است، اما در عین حال، اینكه برایند مدیریت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در كشور ما قادر به عملی كردن این راه حل ها برای رفع مشكلات نیست، مایه ناخشنودی را فراهم می كند.  بارها عنوان شده كه راه حل واقعی ایجاد بازار رقابتی است و این بازار، زمانی قابل ایجاد است كه یارانه ها هدفمند شود، تعرفه ها معقول شود، نرخ بهره و تورم كاهش یابد و ازهمه مهمتر ضمن كاهش تشریفات اداری، بستر قانونی برای حمایت از سرمایه گذار حاصل آید و… اما این پیش شرط ها در بطن خود به سادگی ممكن نیست. بنابر همین اصل معاون گمرك می گوید: قاچاق پدیده پیچیده ای است كه با تمام حوزه های اقتصادی قانونی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ارتباط تنگاتنگ دارد.

 ۱- ریشه قاچاق كجاست؟

 وجود حاشیه سود بالا عامل اصلی وجود قاچاق است. حاشیه سودی كه ریشه در خلا و ضعف های داخلی یك كشور در عرصه های مختلف دارد. بنابراین، گذشته از آنكه، وجود قاچاق در سطح ۵ درصد در همه كشورها وجود دارد، اما برای كاهش ۲۰ درصد آن كه اكنون در كشور ما جاری است، باید راههایی را جستجو كرد كه حاشیه سود را به حداقل برساند و بنابراین تاجران، استفاده از كانالهای رسمی تجارت را بر سوء استفاده از كانالهای غیررسمی ترجیح دهند.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • پيامد هاي امنيتي قاچاق كالاچيست ؟
  • ماهيت حقوقي قاچاق كالا چيست؟
  • آمار پرونده هاي قاچاق كالا از ديدگاه جرم شناسي چيست ؟

۴-  اركان جرم قاچاق كالاكدامند ؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی حقوقی جرم قاچاق کالا

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه عوامل اقتصادی، اجتماعی مرتبط با کیفیت زندگی
پایان نامه حریم خصوصی ناظر به حمایت از شخصیت انسانی
پایان نامه ارشد:شناسایی تأثیر آموزش جرأت¬ورزی بر افزایش عزت¬نفس رابطان افتخاری بهداشتی
پایان نامه: مقایسه تطبیقی بزه جاسوسی در حقوق کیفری ایران
پایان نامه ارشد مقایسه افراد چپ دست با راست دست در سبک های شناختی