پایان نامه تعیین سلامت روان فرزندان بر اساس سبک های دلبستگی مادران

ارسال شده در سایت پایان نامه

۲-۱-۲اهداف سلامت روان

وظیفه و هدف اصلی بهداشت روانی تأمین سلامت فکر و روان تمام افراد جامعه است. پیشگیری، شناخت سریع و بازتوانی اختلالات روانی و داشتن زندگی مفید و رضایت آمیز از اهداف اصلی بهداشت روان تلقی می گردد. به طور خلاصه بهداشت روانی دارای چهار هدف اصلی است :

  • خدماتی: ارائه خدمات جهت تأمین سلامت فکر و روان افراد جامعه ، پیشگیری از ابتلا به بیماری روانی ، بیماریابی، درمان سریع و پیگیری کردن بیماران به طور سرپایی یا بستری و یا کمک های مشاوره ای به افرادی که دچار مشکلات خانوادگی ، روانی و اجتماعی شده اند.
  • آموزشی: آموزش بهداشت روانی همگانی و آشنا ساختن مردم با اختلالات روانی و شیوه های جلوگیری از ابتلا و پیشگیری از عوارض و آشنایی با امکانات موجود در صورت مواجهه با استرس و بحران و مشکلات روانی، ارائه مفاهیم و شناخت اختلالات به دانشجویان پزشکی وپیرا پزشکی، تنظیم برنامه های بازآموزی کوتاه مدت روانپزشکی برای افرادی که با بیماران روانی سروکار دارند.
  • پژوهشی: تحقیق در زمینه پیشگیری، علل، نحوه شروع، درمان اختلالات روانی و عقب ماندگی ذهنی، اعتیاد و انحرافات اجتماعی.
  • طرح و برنامه ریزی بهداشتی: ایجاد و گسترش مراکز جامع روانپزشکی منطقه ای، مراکز بهداشت روانی و کودکان استثنایی، مراکز ارائه خدمات درمانی روانپزشکی و ایجاد هماهنگی بین برنامه های خدماتی، آموزشی و پژوهشی (هنرپروران ، ۱۳۸۶).

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل پایان نامه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 لینک متن کامل پایان نامه

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه تعیین رابطه نوع شخصیت و انطباق پذیری با عملکرد کارکنان در فرمانداری های استان گیلان
پایان نامه بررسی انتخاب و ارایه تکنیکی که بتوان به واسطه آن بهترین تامین کننده را انتخاب کرد
پایان نامه اضطراب‌های زنان در مرحله انتقال به مرحله والدینی و شناسایی عوامل موثر بر اضطراب‌های آن‌ها...
پایان نامه تعیین رابطه ابعاد توانمند سازی و جذب منابع مالی و پذیرش خدمات
پایان نامه رابطه بین انگیزه پیشرفت با انگیزش تحصیلی دانش آموزان