پایان نامه تأثیر آموزش به روش بحث گروهی بر یادگیری مهارت خودآگاهی دانش آموزان

ارسال شده در سایت پایان نامه

۱ ۶ ۱ : آموزش به روش سخنرانی

روش سخنرانی عبارت است از ارائه مفاهیم به طور شفاهی از طرف معلم و یادگیری آنها از طریق گوش کردن و یادداشت برداشتن از طرف شاگرد . در این روش یک نوع انتقال یادگیری و رابطه ی ذهنی بین معلم و شاگرد ایجاد می شود . در فرایند تدریس ،  تمام عوامل تحت کنترل معلم است  ( شعبانی ، ۱۳۸۶ ، ص ۲۴۴ ) .

۲ -۶ ۱ : آموزش به روش بحث گروهی

آموزش به کمک بحث گروهی به فراهم آوردن موقعیتی گفته می شود که در آن یادگیرندگان ( دانش آموزان و دانشجویان ) با همدیگر ، یا یادگیرندگان با معلم ، به گفتگو می پردازند تا اطلاعات ، اندیشه ها ، و عقاید را با هم مبادله کنند یا به کمک هم به حل مسائل بپردازند . بنابراین ، بحث گروهی روشی است برای تحریک اندیشیدن ، به چالش کشیدن نگرش ها و باورها ، و پرورش مهارت های میان فردی  ( سیف ، ۱۳۸۸ ، ص ۵۲۵) .

در اين روش دانش آموزان تلاش زيادي براي فراگيري دانش  ، مهارت و نگرش ها       مي كنند و به نحو فعال در تدارك زمينه هاي لازم براي يادگيري مي كوشند . معلمان به صورت هاي گوناگون در بحث گروهي و فعاليت هاي مربوط به آن شركت مي كنند . در برخي موارد آنان وارد بحث   مي شوند و بخشي از فعاليت گروهي را به عهده مي گيرند . بعضي وقت ها آنان مديريت جلسه بحث را مي پذيرند و زماني هم به پرسيدن سوال و پاسخ گويي به سوالات اكتفا مي كنند . روش مباحثه اي از ديرپاترين روش ها و راهبرد هاي آموزشي است  ( احديان و آقازاده ، ۱۳۷۸ ) .

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی ارتباط بین توانمندیهای مدیریتی و عملکرد فروش نمایندگان شرکت های بیمه
پایان نامه بررسی مهمترین موانع اداری- خدماتی موثر بر صادرات محصولات غیر نفتی
دانلود پایان نامه بررسی رابطه سبک های دلبستگی والدین با پرخاشگری و رشد اجتماعی کودکان 7تا 11 سال (مق...
پایان نامه نقش قائم مقام در مطالبه خسارت معنوی بعد از فوت زیاندیده
پایان نامه تعیین ارتباط منفی بین تعهد سازمانی و قصد ترک سازمان