پایان نامه بررسی رابطه سبک های ابراز هیجان و سبک های اسناد در خشونت های خانگی با نقش کلیشه های جنسیتی

ارسال شده در سایت پایان نامه

ضرورت انجام تحقیق:

زنان به عنوان نیمی از جمعیت جهان و به مثابه انسان، حقوقی هم سان با مردان دارند بنا بر این اگر خشونت به معنای عملی غیر انسانی در مورد انسان ها، ناپسند به شمار می رود، نکوهیده بودن این پدیده در مورد زنان نیز صادق است خشونت سازوکار منفی- اجتماعی است که در نتیجه آن زنان ناگزیر از پذیرش وضعیت سلطه پذیری می شوند و رسالت علوم انسانی(به طور عام) و جامعه شناسی و روانشناسی (به طور خاص) برای آشکار کردن ساختارهای سلطه و نقد آن از یک سو  و انجام مطالعات علمی گسترده و عمیق و راهبردی از سوی دیگر جهت حذف این وضعیت قدم بردارد (یزد خواستی،۱۳۸۷).

خشونت جنبه بسیار مهمی  از عملکرد روانشناختی و زندگی اجتماعی انسانهاست که اثراتی عمده بر سلامت جسم و روان فرد پرخاشگر و قربانی دارد خشونت خانوادگی علت عمده آسیب به زنان ۱۵ تا ۴۴ ساله است به طوری که هر ساله بین ۲ تا ۴ میلیون از زنان مورد خشونت قرار می گیرند و حداقل ۲۰۰۰ تن از آنان بر اثر شدت صدمات و جراحات جان خود را از دست می دهند (استتس، ۱۹۹۱؛ ساگرمن و هوتالینگ، ۱۹۸۹)ُ. بر اساس مطالعات مقدماتی که در خصوص میزان وقوع خشونت خانوادگی در ایران انجام شده است نرخ همسر آزاری و متغییرهای مربوط به آن ذکر شده است (سام گیس ۱۳۷۷؛ شمس و امامی پور، ۱۳۸۲؛ ربیعی و همکاران ۱۳۸۱؛ مافی، ۱۳۸۲). همچنین مطالعاتی به پیامد های آن اشاره داشته اندخشونت دارای عواقب جسمانی غیر کشنده مثل جراحت (از بریدگی تا شکستگی و آسیب به ارگان های داخلی )، حاملگی ناخواسته ،بیماری های مقاربتی،سقط جنین غیرعمدی،بیماری های التهابی لگن، دردهای مزمن لگن، سردرد، نشانگان روده تحریک پذیر، استعمال دخانیات، اعتیاد و الکلیسم، عواقب مرگباری شامل خود کشی، دیگر کشی، وعواقب روانی مثل  افسردگی، ترس،اضطراب، مشکلات تغذیه ای،اختلالات جنسی و وسواس و استرس پس از سانحه است (فرهادیان،۱۳۸۰؛ موحدی و احدی، ۱۳۸۵).

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل پایان نامه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 لینک متن کامل پایان نامه

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه : تحقیق بررسی رابطه بین کیفیت زندگی کاری و فرسودگی شغلی در کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی وا...
پایان نامه ارائه ی مدلی برای برنامه ریزی استراتژیک در محیطهای پروژه محور
پایان نامه بررسی تبعات شکست سد با نرم افزار MIKE11
پایان نامه نقش سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری
پایان نامه زمانبندی تعمیرات واحدهای تولید در سیستم قدرت تجدید ساختارشده به کمک تئوری بازی ها با در ن...