پایان نامه بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

ارسال شده در سایت پایان نامه

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی

موضوع:

بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

 

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده پایان نامه درج نمی شود

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

مقدمه

یکی از مسائل پیچیده و ناراحت کننده جوامع فعلی که توجه بسیاری از جامعه شناسان (مثل ویلییام ردی،آلدرفرو وبستر) را به خود معطوف داشته موضوع خشونت جوانان می باشد که روز به روز هم گسترش بیشتری می یابد . از آنجایی که خشونت یکی از آسیب های اجتماعی است که اثرات زیانبار جسمی ، روانی و اجتماعی فراوانی به همراه دارد . اعمال خشونت بار نه تنها فردی را که مورد خشونت قرار گرفته تحت تأثیر قرار می دهد بلکه به طور غیر مستقیم به سایر افراد جامعه نیز آسیب می رساند ، تا جایی که حتی می توان مشاهده کرد اعمال خشونت آمیز افراد نسبت به هم را از مصادیق انتشار آثار سوء اجتماعی آن دانست، افزایش میزان خشونت و قربانی شدن جرایم خشونت بار در سالهای اخیر روند داشته است ، به طوری که تأثیر عمده ای بر مرگ و میر جوانان و نوجوانان در هر کشوری دارد. امروزه شمار زیادی از جوانان برای حفظ جان خود سلاح گرم و سرد به همراه دارند که این خود نشان از ناامنی نسبی جامعه دارد . طبق آمار ثبت شده از سوی مراکز قانونی ، نزاع و خشونت های اجتماعی طی سال های اخیر در کشور رو به افزایش است و حتی این خشونت در فصل های گرم سال در مردان به اوج خود رسیده است . خشونت رفتاری است که در همه کشورها مشاهده می شود و بر قربانیان آن همه روزه افزوده و موجب اضطراب مردم و احساس ناامنی آنها به ویژه گروههای ضعیف تر و آسیب پذیرتری می شود . گستردگی و فزایندگی انواع خشونت در جامعه ، علاوه بر قربانیان را نیز متأثر می کند و امنیت اجتماعی و سلامت روانی مردم را به خطر می اندازند ( توسلی و فاضل ، 1381 : 86 ) .

2-1- بیان مسئله

دوره نوجوانی و جوانی دوره ای از زندگی است که فرد دارای خصوصیات ، توانایی ها و اندیشه های ویژه ای می باشد . این دوره به مثابه پلی بین کودکی و بزرگسالی است که فرد باید مهارتهای لازم برای زندگی را کسب نماید و در واقع موفقیت آینده فرد را تا حدود زیادی به عملکرد دوره جوانی وابستگی دارد . چالشها و مسائلی که افراد در جوانی با آنها مواجه می شوند در دوره های بعدی زندگی تأثیر بسزایی خواهند داشت ، بنابراین می توان گفت : خشونت جوانان ، نشان از یک پیام دارد و آن چیزی نیست جز رشد خشونت در سطح جامعه . با نگاهی گذرا به صفحات حوادث روزنامه ها می توان رد پایی از خشونت را در جوانان جستجو کرد ، حوادثی که بیان کنندۀ پرخاشگری و خونریزی در جامعه و نشان از یک بحران دارند ، بحرانی که هر روز بر وسعت آن افزوده می شود . سالانه به طور متوسط 42379 پرونده در کشور به پرونده های ناشی از خشونت افزوده می شود که بسیاری از این پرونده ها مربوط به نوجوانان و جوانان است ( ستوده ، 1385 : 53 ) .

 

برای دانلود متن کامل پایان نامه کلیک کنید

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی اثر عدالت سازمانی بر رفتار شهروندی سازمانی با اثر میانجی گری تعهد شغلی در شعب بانک ...
پایان نامه تحلیل تئوری سه جهان و تئوری جهانی سازی در رابطه با حق توسعه
پایان نامه رابطه ای بین قواعد حمایت از نرم افزارهای رایانه ای با قواعد حاکم بر سایر آثار ادبی و هنری
پایان نامه تفاوت همبستگی زناشویی مادران دارای فرزند عادی و اتیسم
پایان نامه ارشد اضطراب حل مسأله دانش آموزان