پایان نامه بررسي پيش‌ بيني‌ پذيري کیفیت زندگی زناشويي زوجین از روي مهارت‌های هیجانی و امنیت عاطفی آن‌ها

ارسال شده در سایت پایان نامه

اهميت و ضرورت تحقیق

جديدترين اطلاعات آماري ايران درمورد طلاق بيانگرافزايش آمار آن مي‌باشد. درسال‌هاي اخير ميزان طلاق درايران افزايش بيشتري داشته است،به طوري كه درسال ۱۳۸۸ نسبت به سال ۱۳۸۷ از رشدي معادل ۸/۱۳ درصد برخوردار بوده است (سازمان ثبت احوال،۱۳۸۹) ، حال آن‌كه در سال ۱۳۸۷ ايران از نظر آمار طلاق در رتبه چهارم دنيا قرار داشته است (فروتن،۱۳۸۷). در سال ۱۳۸۸ در ازاي هر ۴ ازدواج در تهران يك طلاق به وقوع پيوسته است. استان‌هاي مازندران، كردستان، قم و خراسان رضوي نيز در ازاي هر ۶ ازدواج يك طلاق داشته اند. با نگاهي به آمار ازدواج و طلاق در سال‌هاي اخير در کشور ایران، رشد طلاق را مي‌توان مشاهده نمود (سازمان ثبت احوال،۱۳۸۹). از آنجا كه هر روز بر خيل مراجعان به مرجع قضايي، براي ارائه دادخواست (به ويژه از سوي زنان) مبني بر خواسته طلاق و اختلاف خانوادگي افزوده مي‌شود، شناسایی عواملي كه در روند طبيعي خانواده اخلال ايجاد مي‌نمايد و منجر به از هم پاشیدگی کانون عاطفی خانواده می‌شود و ارائه راهبردهايي براي مداخله در اين امر، از اهمیت به سزایی برخوردار است.

یافته های تحقیق حاضر از جنبه نظری می تواند باعث افزایش دانش موجود در حوزه کیفیت زندگی زناشویی گردد و از جنبه کاربردی برای بهبود روابط زناشویی زوجین متعارض و زوجینی که قصد جدایی دارند ، قابلیت کاربرد دارد. متخصصینی که با زوجینی کار می کنند که مشکلات زناشویی دارند، با استفاده از یافته های این پژوهش می توانند از مهارت های هیجانی و امنیت عاطفی برای بهبود رابطه زوجین استفاده کنند.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی اتیولوژی بیماری زردی نخود و تعیین مقاومت ارقام متداول در استان لرستان
پایان نامه بررسی تحلیلی راهکارهای بهبود رفتار لرزه‌ای دیوارهای برشی بتنی کوتاه
پایان نامه ساخت VCO با L و C ساخته شده با RF MEMS
دانلود پایان نامه ارائه چارچوبی برای ارزیابی استراتژی های مختلف کسب تکنولوژی
پایان نامه بررسی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد