پایان نامه با موضوع وندالیسم

ارسال شده در سایت پایان نامه

مقدمه:

وندالیسم ( لازم به ذكر است كه ونداليسم عبارت است از آسيب وارد كردن يا از بين بردن اموال عمومي چه دولتي و چه غير دولتي است )، که بیش تر به قشر جوانان بر می‌گردد، یکی از مسائل اجتماعی مهم است. حال آن كه با پيشرفت جامعه هم افزايش و هم تنوع و پيچيدگي خاصي پيدا كرده است. و از آن جا كه قشر جوان؛ در سنين تحصيل به خصوص مقطع متوسطه قرار مي گيرند؛ لذا آموزش و پرورش مي تواند بستري جهت افزايش يا كاهش حركات ونداليستي جوانان محسوب شود. این مسأله از آن رو مهم است، که هم خسارات بعضاً هنگفتی بر بودجه ي عمومی یک کشور می‌رساند و هم در برخی مواقع زندگی اجتماعی و حتی روزمره ي انسان را دچار اختلال می‌نماید.

امروزه ونداليسم خصوصاً برای كسانی كه در شهرهای بزرگ و پرجمعيت زندگي مي كنند پديده ای ملموس و مشهود و واقعيتی تلخ و در عين حال گريز ناپذير است كه بعنوان يكی از نمودهای زندگی اجتماعی جامعه مدرن و ماشينی بروز و حضور دارد كه نه تنها سلامتی و امنيت جامعه را به مخاطره می اندازد، بلكه هزينه های مالی گزافی را تحميل ماليات دهندگان و ساكنين اين شهرها مي كند.

متأسفانه آمار دقيقي از هزينه ها ، رفتارها و نمونه ها ي رفتارهاي وندالستي در كشور ما وجود ندارد از سوي ديگر آگاهي و شناخت ناكافي از اين پديده ي اجتماعي كه نتيجه ي فقر پژوهشي در اين زمينه است، موجب گرديده است كه مسئولان، برنامه ريزان آموزش و متوليان امور اجتماعي، نتوانند از بروز رفتارهاي ونداليستي پيشگيري و يا آن را درمان كنند. ونداليسم نه تنها به عنوان كج روي و رفتاري بزه كارانه، بلكه به مثابه يك معضل يا مسأله ي اجتماعي در بسياري از جوامع از سوي صاحب نظران و آسيب شناسان مطرح شده است. ( محسني تبريزي ، 1383 : 34‌ )

توجه داشتن به این دو مورد یعنی، ضرر رساندن به بودجه ي عمومی و یا حتی خصوصی کشور که در اکثر قریب به اتفاق اعمال وندالیستی صورت می‌گیرد و اختلال جدی به زندگی روزمره انسان‌ها و پایمال شدن حقوق بعضاً اولیه ي آن‌ها، که از برخی اعمال وندالیستی ناشی می‌شود؛ نگارنده را بر آن داشت، تا به مطالعه ي وندالیسم به عنوان یک آسیب جدی اجتماعی بپردازد.

براي دانلود متن کامل پايان نامه اينجا کليک کنيد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه اخلاق عملی در کلیله و دمنه و مرزبان نامه
پایان نامه ارزیابی عملکرد فرآیند ترسیب الکتروشیمیایی در حذف کروم از فاضلاب های صنعتی
پایان نامه مدلسازی استخراج روغن از دانه آفتابگردان با استفاده از CO2 فوق بحرانی
پایان نامه مطالعه خنک کاری مغز به منظور کاهش آسیب های وارده با استفاده از روش انتفال حرارت معکوس
پایان نامه بررسی تاثیر شبکه‌های ارتباطی محیط کاری آنلاین و آفلاین بر عملکرد شغلی کارکنان