پایان نامه ارشد مقایسه میزان افسردگی در بارداریهای اول و دوم

ارسال شده در سایت پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : بررسی تاثیر کلاس‌های آمادگی دوران بارداری بر کاهش افسردگی پس از زایمان

۲-۲-۱-۳- نور درمانی[۱]

یک شکل غیر معمول افسردگی به اختلال عاطفی فصلی[۲] موسوم است ، که به اختصار (SAD) نامیده میشود . افراد مبتلا به اختلال عاطفی در هر فصل زمستان شدیداً افسرده می شوند . مسأله اساسی ظاهراً سرمای زمستان نیست بلکه تاریکی است . نور خورشید اثرات ضد افسردگی دارد . بعضی افراد مانند بیشتر بیماران شیدایی – افسردگی بیشتر از دیگران به اثر مثبت نور خورشید حساس اند . بعضی افراد طی زمستان ،موقعی که خورشید دیرتر طلوع می کند و زودتر غروب می کند ، افسرده می شوند .(کالات ، ۱۳۷۴) .

از نور برای درمان اختلال عاطفی فصلی (SAD) استفاده می شود . معمولاً منظور از نوردرمانی ، قرار دادن بیمار در معرض نور فلورسنت سفید معمولی با شدت ۰۰۰/۱۰ لوکس[۳] است . این مقدار ، معادل نوری است که یک نفر هنگامی‌که در یک روز آفتابی بهاری از پنجره به بیرون مینگرد ، دریافت میکند . معمولاً نور از طریق جعبۀ نور که به صورت افقی بر روی یک میز یا به صورت عمودی روی زمین قرار گرفته است به بیمار تابانده می شوند . افراد مبتلا به (SAD) حدوداً در عرض ۳ تا ۴ هفته به درمان پاسخ می دهند .(سالمانز،۱۳۸۲).

[۱] -Light Therapy

[۲] -Seasonal Affective Disorder (SAD)

[۳] Lux : واحد بین المللی اندازه گیری شدت نور است . یک لوکس معادل نوری است که از یک منبع نور نقطه ای به شدت یک شمع (واحد استاندارد ) به طور مستقیم به صفحه ای به ابعاد یک متر در یک متر ، که در فاصلۀ یک متری آن قرار گرفته می تابد .

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف کلی : هدف کلی پژوهش حاضر بررسی تاثیر کلاس های آمادگی دوران بارداری بر افسردگی پس از زایمان زنان مراجعه کننده به پلی کلینیک قدس در سال ۸۵-۸۴ می باشد .

اهداف جزئی : هدفهای جزئی پژوهش عبارتند از :

الف : شناسایی ، تعیین و مقایسه میزان افسردگی در میان زنان باردار مراجعه کننده به درمانگاه ها ، بیمارستانها و مطب های خصوصی با توجه به متغیرهای جمعیت شناختی (سطح تحصیلات ، شغل ).

ب : بررسی و تعیین میزان افسردگی در بارداریهای اول و دوم با توجه به متغیرهای جمعیت شناختی (سطح تحصیلات ، شغل ).

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی تاثیر کلاس‌های آمادگی دوران بارداری بر کاهش افسردگی پس از زایمان

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه پالینولوژی سازند آبدراز در برش چینه شناسی غرب روستای سنگانه
پایان نامه ارزیابی عملکردی محور فرهنگی و تفرجگاهی اراضی عباس آباد با تاکید بر رقابت پذیری شهر تهران
پایان نامه بررسی آمار رسمي جعل اسناد هويتي واستفاده از آنها در خوزستان
دانلود پایان نامه روانشناسی افسردگي واضطراب معلمان
پایان نامه تبیین رابطه تفکر نقاد با نحوه نگرش درباره مواد روان گردان در دانش آموزان