پایان نامه ارشد بررسی ویژگی شخصیتی تجربه پذیری دانش آموزان عادی و ناتوان یادگیری

ارسال شده در سایت پایان نامه

میزان شيوع ناتواني يادگيري

شيوع ناتواني يادگيري را طبق گزارش كميته ملي مشورتي كودكان ناتوان (معلول) [۱] از يك تا سه درصد كودكان مدرسه رو مي­­دانند و طبق گزارش همين كميته تعداد كودكانيكه به عنوان ناتوان دريادگيري شناخته شده­اند از سال ۱۹۷۶ به دو برابر رسيده و در سال­هاي ۱۹۸۵ و ۱۹۸۶ در حدود ۷۳/۴ درصد كودكان مدرسه رو بوده­اند.

نتايج مطالعات بيانگر آن است كه ميزان شيوع اين اختلالات از ۲ تا ۳۰ درصد در نوسان است (نريماني و رجبي، ۱۳۸۴). فراتحليل بهراد (۱۳۸۴) نشان مي­دهد كه ميزان شيوع اختلالات يادگيري در دانش­آموزان ابتدايي ۴/۵۸ درصد مي­باشد و در دانش­آموزان پسر بيشتر از دانش­آموزان دختر است. در مطالعه نريماني و رجبي (۱۳۸۴) ميزان شيوع اختلالات يادگيري در استان اردبيل ۱۳ درصد گزارش شده است.

از نظر تفاوت­هاي جنسيتي نيز، گزارش­هاي به دست آمده از مدارس و كلينيك­ها، رواج ۴ به ۱ بين پسرها و دخترها را مطرح كرده­اند. البته يكي از فرضيه­هاي ممكن در اين زمينه اين است كه دختران بنا به دلايلي كم­تر از پسرها شناسايي مي­شوند (احدي و كاكاوند، ۱۳۸۹).

فرضيه­هاي زيادي مبني برعلت بروز ناتواني­هاي يادگيري وجود دارد و زيادي فرضيه­ها خود دليل بارزي است كه علت اصلي را نمي­دانيم

[۱]. Natiional Advisory committeeon Handicapped childen

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی ارتباط فرسودگی و حمایت شغلی از دیدگاه پرستاران مراکز آموزشی درمانی رشت در سال 1389
پایان نامه اثرگذاری ارائه تکلیف به روش حل تمرین بر عملکرد تحصیلی دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی
پایان نامه ارتباط هوش معنوی با سلامت روان دانشجویان
پایان نامه ارتباط ميزان شادي دانشجويان با مداخله‌ي روان نمايشگري
پایان نامه سبک های اسناد ناسالم در زنان و ارتباط آن با کلیشه های جنسیتی