پایان نامه ارشد اضطراب اجتماعي

ارسال شده در سایت پایان نامه

انواع اختلال اضطراب اجتماعي

الف- تعميم يافته: در اين نوع، ترس با اکثر موقعيت­هاي اجتماعي درآميخته است (نظير آغاز کردن يا ادامه دادن گفت­گوها، شرکت کردن در گروه­هاي کوچک، قرار ملاقات عشقي[۱]، صحبت کردن با مراجع قدرت، حضور در مهماني­ها). افراد مبتلا به هراس اجتماعي تعميم يافته معمولاً هم از موقعيت­هاي عملکردی در جمع و هم موقعيت­هاي روابط اجتماعي مي­ترسند. چون مبتلايان به هراس اجتماعي اغلب گستره­ کامل ترس­هاي اجتماعي­شان را به طور خود­ انگيخته گزارش نمي­کنند، بنابراين تهيه­ فهرستي از موقعيت­هاي اجتماعي و عملکردي به کمک فرد بيمار، براي متخصص باليني سودمند است (استارسويچ، ۲۰۰۵).

ب- غير تعميم يافته: افرادي که نمود باليني آن­ها متناسب با تعريف تعميم يافته نيست گروهي ناهمگون را تشکيل مي­دهند (که گاهي در ادبيات تحت عناوين محدود، يا مشخص از آن­ها ياد مي­شود) که دربرگيرنده­ي اشخاصي است که از يک موقعيت عملکردي منفرد مي­ترسند و افرادي که از چند موقعيت اجتماعي، اما نه زياد، مي­ترسند را شامل مي­شود (استارسويچ، ۲۰۰۵).

اکثر افراد مبتلا به اضطراب اجتماعي که در جستجوي درمان هستند (نمونه­هاي باليني) با ملاک­هاي زيرگونه تعميم يافته انطباق دارند. حال آن­که اضطراب اجتماعي خاص ممکن است در جمعيت غير باليني شيوع بالاتري داشته باشد (ويچن و همکاران، ۱۹۹۹). افراد مبتلا به هراس اجتماعي تعميم يافته بيشتر احتمال دارد که کاستي­هايي را در مهارت­هاي اجتماعي نشان دهند و مشکلات اجتماعي و شغلي شديد داشته باشند (انجمن روانپزشکي آمريکا، ۱۳۸۱). شيوع نوع غير فراگير اين اختلال در نمونه­هاي باليني زنان و مردان مشابه بوده و ظاهراً در نوع فراگير تعداد مردان بيشتر از زنان است (استارسويچ، ۲۰۰۵).

[۱]– Dating

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه تبیین عوامل موثر بر خرید مجدد بیمه نامه های آتش سوزی
پایان نامه مولفههای سبک رهبری تحولگرا بر رابطه بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی
پایان نامه نقش اختلالات خلقی و شخصیتی در پیش‌بینی خودکشی و اقدام به خودکشی
پایان نامه ارشد بررسی آثارمنفی ازدواج تحمیلی بر روابط خانوادگی
دانلود پایان نامه ارشد:بررسی ویژگی های روان سنجی پرسشنامه سرشت و منش