پایان نامه ارشد ارتباط عامل پذیرا بودن با رضایت زناشویی

ارسال شده در سایت پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از ۱۷ سالگی و بعد از ۲۵ سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند

۲-۱۲-۶- مولفه‌هاي سازگاري(A)

 • اعتماد [۱]: افراد داراي نمره بالا براين فرض هستند که ديگران قابل اعتمادند و حسن نيت دارند. افراد نمره پايين بدگمان و شکاک بوده و فکر مي‌کنند که ديگران ممکن است خلافکار يا خطرناک باشند (نظری، ۱۳۸۵).
 • رک گويي[۲]: افرادي که نمره بالايي در اين مقياس مي‌گيرند، رک، بي ريا، و صاف و ساده هستند. افرادي که نمره پاييني در اين مقياس مي‌گيرند، خيلي مايلند ديگران را در دست داشته باشند، هر چند باريا، حيله يا فريب باشد (کشاورز و علوی، ۱۳۸۲).
 • نوع دوستي[۳]: افراد داراي نمره بالا در اين مقياس توجه فعالي به ديگران دارند. افرادی که نمره پاييني در اين مقياس مي‌گيرند، شبيه افراد خود محور بوده و به شرکت در مسائل ديگران بي علاقه اند (عطاری، الهی فرد و هنرمند، ۱۳۸۵).
 • همراهي[۴]: افرادي که نمره بالايي مي‌گيرند، تمايل دارند به ديگران احترام بگذارند، پرخاشگري خود را پنهان کنند، ببخشند و فراموش کنند. افرادي که نمره پاييني در اين مقياس مي‌گيرند، پرخاشگرانه و رقابت جو هستند تا همراهي کننده و در واقع فوري ناراحتي خود را ابراز مي‌کنند (ابراهیم زاده، ۱۳۸۷).
 • تواضع[۵]: افراد داراي نمره بالا در اين مقياس، افرادي فروتن و داراي توانايي در ناديده گرفتن منافع خود هستند. افراد داراي نمره‌هاي پايين بر اين باورند که از بسياري از افراد ديگر برترند و از خود راضي و متکبر به نظر مي‌رسند (کاستا و مک گری، ۱۹۹۹).
 1. ۳٫ trust
 2. ۱٫ straightforwardress
 3. ۲٫ altruism
 4. ۳٫ tender-mindedness
 5. ۴٫ respectfulness

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 1. تعیین میزان رابطه بین عامل روان آزرده خویی و رضایت زناشویی
 2. تعیین میزان رابطه بین عامل برونگرایی و رضایت زناشویی
 3. تعیین میزان رابطه بین عامل سازگاری و رضایت زناشویی
 4. تعیین میزان رابطه بین عامل پذیرا بودن و رضایت زناشویی
 5. تعیین میزان رابطه بین عامل مسولیت پذیری و رضایت زناشویی
 6. تعیین میزان رابطه بین سن ازدواج و رضایت زناشویی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از ۱۷ سالگی و بعد از ۲۵ سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه بررسی جرائم تمرد و سرپیچی از اوامر مافوق در حقوق کیفری ایران
پایان نامه بررسی مسئولیت کاهش یافته در قتل عمد در حقوق ایران و فقه امامیه
پایان نامه بهینه ­سازی خواص تشعشعی لایه­ های نازک
پایان نامه بررسی آثار و احکام حقوقی اعتبارات اسنادیِ
دانلود پایان نامه با موضوع بی تابعیتی براساس کنوانسیون های بین المللی