پایان نامه ارتباط ذهن آگاهي با اضطراب اجتماعي در دانشجويان با توجه به جنسيت

ارسال شده در سایت پایان نامه

حساسيت اضطرابي

تعريف مفهومي: حساسيت اضطرابي يك سازه تفاوت­هاي فردي است كه در آن فرد از نشانه­هاي بدني كه با انگيختگي اضطرابي (افزايش ضربان قلب، تنگي نفس، سرگيجه) مرتبط است، مي­ترسد و اصولاً از اين عقيده ناشي مي­شود كه اين نشانه­ها به پيامدهاي بالقوه آسيب­زاي اجتماعی، شناختي، و بدني منجر مي­شود (ديكان  و همکاران، ۲۰۰۳).

تعريف عملياتي: نمره­اي که آزمودني در مقياس حساسيت اضطرابي  (ASI-R)که توسط تيلور و کاکس[۱] در سال ۱۹۹۸ ساخته شده، به­دست مي­آورد (توضيحات تکميلي در قسمت ابزار تحقيق ارائه خواهد شد).

۱-۱-۲- عدم تحمل بلاتکليفي

تعريف مفهومي: عدم تحمل بلاتکليفي به يک ويژگي شخصيتي اشاره دارد که ناشي از مجموعه­اي از باورهاي منفي درباره­ي عدم قطعيت، آستانه تحمل پايين براي موقعيت­هاي نامطمئن و مبهم، و پيش­بيني عواقب ناگوار براي اين شرايط است (داگاس و رابي چاوود، ۲۰۰۷).

تعريف عملياتي: در اين تحقيق عدم تحمل بلاتکليفي دربرگيرنده نمره­اي است که آزمودني از “مقياس عدم تحمل بلاتکليفي” (IUS) (فريستون[۲]، و همکاران، ۱۹۹۴) به­دست مي­آورد (توضيحات تکميلي در اين باره در قسمت ابزارهاي تحقيق ارائه خواهد شد).

۱-۱-۳- ذهن ­آگاهي

تعريف مفهومي: ذهن ­آگاهي نوعي آگاهي است که از طريق توجه به يک تجربه به شيوه­اي خاص به دست مي­آيد؛ در اين حالت توجه متمرکز بر هدف (توجه به شيوه­اي آگاهانه بر قسمت­هاي ويژه­اي از يک تجربه متمرکز مي­شود)، متمرکز بر حال (زماني که ذهن در افسوس گذشته و اي کاش آينده فرو مي رود، آن را به لحظه حال باز مي­گردانيم) و غيرقضاوتي (اين ويژگي حس پذيرش هر آن­چه در مرکز آگاهي قرار مي گيرد را در پي دارد) است (کابات زين، ۱۹۹۴؛ به نقل از کرين[۳] ، ۲۰۰۹)

تعريف عملياتي: نمره­اي که آزمودني در پرسشنامه پنج وجهي ذهن­آگاهي(FFMQ) که توسط بائر[۴]و همکاران (۲۰۰۶) ساخته شده است، به­دست مي­آورد (توضيحات تکميلي در قسمت ابزار تحقيق ارائه خواهد شد).

[۱]– Cox

[۲]– Freeston

[۳]-Crane

[۴]– Baer

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه شناسایی و مقایسه تنوع گونه ای ماکرو بنتوزهای چشمه های باداب سورت،زرابه،قل قل و کورچشمه در...
پایان نامه شناسایی عوامل موثر بر شکل‌گیری برند
پایان نامه بررسی چرخه نقدینگی و ارزش شرکت در شرکت های پذیرفته شده در بورس
پایان نامه بررسی سنجش میزان مزیت رقابتی شرکت های تولیدی استان گیلان
پایان نامه ارشد : مطالعه تطبیقی دادرسی افتراقی در دیوان بین المللی کیفری