دانلود پایان نامه کاهش اضطراب و دلهره با موسیقی

ارسال شده در سایت پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : بررسی تأثیر موسیقی در کاهش اضطراب و دلهره

۴- ديدگاه شناختي

بر اساس ديدگاه شناختي اختلالات اضطرابي نتيجه افكار و باورهاي نادرست غير واقعي و غير منطقي هستند ، به ويژه باورهاي غير منطقي اغراق آمييز نسبت به مخاطرات محيطي .

ديدگاه شناختي مانند ديدگاه روان پويايي به جريانهاي دروني به عنوان علل اختلالات اضطرابي توجه دارد ، اما به جاي تاكيد بر تمايلات ، نيازها ، و انگيزه ها معتقد است كه افراد اطلاعات كسب كرده را مورد تعبير و تفسير قرار مي دهند و از آنها در حل مسائل زندگي استفاده مي كنند . اين ديدگاه بر خلاف ديدگاه تحليل رواني ، كه انگيزه ها ، احساسات و تعارضهاي پنهان را مورد تاكيد قرار مي دهد بر جريانهاي ذهني كه به سادگي به آگاهي شخص مي آيند تاكيد مي ورزند . در ديدگاه روان شناختي كوشش مي شود كه از طريق راههايي كه فرد به اطلاعات موجود توجه مي كند و آنها را مورد تعبير و تفسير قرار مي دهد كه فرد به اطلاعات موجود توجه مي كند و آنها را مورد تعبير و تفسير قرار مي دهد و به كار مي بندد علت اختلالات اضطرابي اضطرابي جستجو گردد .

دلارد و ميلر ( پيشگامان يادگيري شناختي ) مفاهيم شناختي را براي توصيف رفتار ناسازگار به عنوان نقطه اتصال تجارب ناخوشايند و اختلالات اضطرابي به كار مي برند . آنان باور دارند كه بايد پاسخهاي اكتسابي خود آگاه فرد را به عنوان ريشه هاي واكنشهاي اضطرابي فرد مورد توجه قرار داد . با وجودي كه دلارد و ميلر ترجيح مي دهند كه رفتار را بر حسب عادات و يادگيري توصيف كنند اما بر حل تعارضات شناختي فرد نيز تاكيد دارند .

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف از تحقيق حاضر اين است كه آيا تمايل به موسيقي و نواختن آن مي تواند از اضطراب و دلهره كاهش بدهد يا مخصوصاً اگر موسيقي ، موسيقي پاپ باشد و نوع نواختن وسايل موسيقي مانندگيتار و … در اضطراب نقش موثري دارد يا نه .

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی تأثیر موسیقی در کاهش اضطراب و دلهره

 

مطالب مشابه را هم ببینید

141985615752731

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید ! سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید فروش آرشیو پایان نامه روی دی وی دی

aca@

academicbooks@

پایان نامه گونه شناسی دعا در کلام امیرالمومنین علی( علیه السلام)
پایان نامه استفاده از داده­ های استر در تحلیل ارتباط سنگ­ شناسی و پتانسیل­های معدنی گنبد­نمکی
پایان نامه زمان­ بندی ماشین­های موازی غیر مرتبط با اثر همزمان استهلاک و یادگیری و فعالیت­های نگهداری
پایان نامه طراحی ساختار سازمانی مناسب در جهت کاهش فساد اداری در سازمانهای اداری
پایان نامه بررسی نقش هوش هیجانی درعملکرد بازاریابان بیمه کارآفرین استان خراسان رضوی